Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Carrie

Stephen King, een auteur die bij de meesten wel een belletje doet rinkelen. Een gekende horror auteur waar ik tot nu toe nog niks van gelezen had. Was ik nieuwsgierig, zeker en vast, maar ook een beetje afwachtend. Afwachtend of de boeken van Stephen King niet wat overhyped zijn… Bij deze mijn eerste verhaal van deze auteur: Carrie, een niet al te dik boek in vergelijking met zijn andere. Het verhaal gaat over een tienermeisje met een supergelovige moeder in een klein stadje dat te maken krijgt met heel wat pestgedrag. Echter is Carrie geen gewoon tienermeisje… Na een tijdje wordt duidelijk dat Carrie over een paranormaal kantje beschikt. Ze lijkt een makkelijk doelwit maar al snel komen de pesters te weten dat ze fout zitten.

De opbouw van het verhaal bestond niet uit hoofdstukken maar eerder uit een doorlopende tekst die af en toe wordt onderbroken door fragmenten uit boeken, getuigenverklaringen en academische teksten die gaan over de grote gebeurtenis waar het hele verhaal naartoe groeit. Op die manier kom je stilletjes aan meer en meer te weten over wat er precies gebeurd is. Anderzijds maakt de doorlopende tekst het soms wat moeilijker om doorheen het verhaal te komen. Een opdeling in hoofdstukken had hier een upgrade voor het verhaal kunnen zijn.

Al bij al vond ik dit boek niet bijzonder angstaanjagend, eng of luguber, wat King zijn reputatie wel doet uitschijnen. Emoties zoals verdriet en woede komen hier eerder naar de voorgrond. Ondanks de gruwelijke zaken die Carrie doet, weet King het verhaal zo neer te zetten dat je toch sympathie krijgt voor het personage.

Een mooie eerste kennismaking met het werk van King.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van The.reading.antelope

Gesponsord

Terwijl Emmy probeert de raadsels op te lossen die door twee verdwenen tienermeisjes zijn achtergelaten, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Elke tiener heeft geheimen, maar wie zou ervoor willen moorden?

Twee zussen groeien op in de meedogenloos snel veranderende miljoenenstad Singapore met de hoge verwachtingen van hun moeder. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs