Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een heerlijke combinatie van geschiedenis, familiegeheimen en spionage.

watmarleenleest 29 september 2025

De brieven uit Berlijn is de nieuwe roman van Katherine Reay en ik mag vandaag de blogtour aftrappen.

1989, Luisa werkt bij de CIA en ontcijfert gecodeerde berichten uit de tweede wereldoorlog.
Na het overlijden van haar opa trekt ze in bij haar oma om voor haar te zorgen.
Als klein meisje is ze door haar grootouders meegenomen naar Amerika voor een betere toekomst dan in het verdeelde Berlijn. Ze is in de veronderstelling dat haar ouders zijn overleden tot dat ze een doos vindt met hierin jarenlange correspondentie tussen haar vader Haris en haar grootvader.
Al snel ziet ze dat de correspondentie in code is geschreven en komt ze stukje bij beetje achter de familiegeheimen.
Ze besluit naar Berlijn af te reizen om haar vader te zoeken.

1961, journalist Haris leidt een gelukkig leven met zijn gezin in Oost-Berlijn tot daar op een ochtend ineens een scheidingslijn is gemaakt tussen Oost- en West Berlijn die uiteindelijk een muur vormt.
Waar hij eerst een voorstander was van het Sovjet-regime kom hij steeds meer achter de waarheid en besluit met gevaar voor eigen leven een correspondentie met zijn schoonvader in Amerika te starten.

Een heerlijk en goed geschreven roman over de geschiedenis van het na-oorlogse Berlijn en wat de gevolgen waren voor de inwoners.
Vanaf het eerste hoofdstuk werd ik meegenomen in het verhaal van Luisa en Haris, het boek verveelt geen moment.

Zeker een aanrader als je van historische romans houdt met een sterkte vrouw in de hoofdrol.

Bedankt @kokboekencentrum.romans dat ik mee mocht doen met de blogtour.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van watmarleenleest

Gesponsord

Madison is de perfecte vrouw, met het perfecte gezin en het perfecte leven waar iedereen van droomt. Alleen is het één grote leugen... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.