Lezersrecensie
Verrassend goed geschreven verhalenbundel
Ferdinand von Schirach is een Duitse auteur die met Straf een verhalenbundel uitbrengt met 13 korte verhalen. In zijn land is hij een bekende schrijver en advocaat en zijn werken zijn in meer dan 35 landen uitgebracht. Waarom was deze auteur voor mij dan nog onbekend?
In Straf neemt de auteur de lezer mee in hele verschillende verhalen die zowel qua zetting als gebeurtenissen heel divers zijn. In elk verhaal draait het om een straf in welke context dan ook. Waar bij de ene verhaal het echt om een rechtszaak draait en hier de nadruk meer ligt, gaat het bij de andere verhaal meer bij een persoonlijke straf. Knap hoe hij in zijn korte verhalen de personages en gebeurtenissen weet te beschrijven tot een levendig verhaal. Want was is goed en slecht en is een advocaat in alle situaties wel te vertrouwen? Elk verhaal kent zijn eigen kracht en gaf mij een beeldende situatie. Heel mooi om te zien hoe Von Schirach dit weet te bewerkstelligen in een tiental bladzijden.
Straf is eerder uitgebracht bij uitgeverij De Arbeidspers en nu in een nieuw jasje gestoken en uitgebracht bij uitgeverij Rainbow. Wat mij betreft een zeer goede keuze, want deze auteur heeft een scherpe pen die ik met interesse las. Ook is zijn schrijfstijl prettig waardoor je graag meerdere verhalen achtereen wilt lezen. Dit gevoel heb ik niet vaak bij een bundel met korte verhalen.
Von Schirach heeft meer bundels uitgebracht met de naam Misdaden en Schuld. Ik heb zeker de intentie deze bundels ook nog eens te willen gaan lezen. Ik ben onder de indruk en verrast van de kracht van Straf. Wie de tijd neemt om de verhalen rustig te lezen zal zien dat deze Duitse auteur zijn kennis en kunde als advocaat op een simplistische wijze in een kort verhaal weet te gieten. Complimenten aan de auteur en een mooi gebaar dat het boek opnieuw wordt uitgebracht om zo weer meer onder de lezers te komen. Ik las het met veel plezier en geef het graag 4 verdiende sterren.