Lezersrecensie

Heerlijk boek!


Bettina1 Bettina1
12 mrt 2025

Met de leesclub De boekenreizigers heb ik het boek Het vrouwenhofje van Merie van der Rijt mogen lezen.
Op de cover zie je een deel van een vrouw in een mooie jurk. Ze heeft een grote sleutelbos in haar hand. Het maakt mij nieuwsgierig naar wat de sleutels betekenen. Waar zijn ze nodig voor.
Ze lijkt het wel jammer te vinden er niets is waarover zij Maria de les kan lezen. Woonden haar broers nog maar thuis. Sinds Maurits twee jaar geleden plotseling overleed en Johannes in Leiden Theologie studeert, richt moeder haar pijlen meer dan ooit op haar. Ellen zet een schaal met kippenpastei op tafel. Alle drie buigen ze exact op het hetzelfde moment het hoofd om God te danken voor de goede gaven.
Deze roman geeft ons een tijdsbeeld van rond het jaar zestienhonderd.
De 20 jarige Maria is verliefd op Johannes, hij is timmerman. Haar ouders zien dit huwelijk niet zitten. Omdat zij toch snel het huis wil trouwt ze met de 30 jaar oudere pieter van Aerden. Hij is notaris en heeft 6 kinderen. Maria haar hart breekt maar ze probeert het toch. Komt het goed met de liefde voor Pieter of blijft Maria altijd verlangen naar Johannes? Blijft Johannes wachten op Maria.
Wat een heerlijk boek. Maria komt tot leven en neemt je mee in haar verhaal. Het is een boek dat je graag uit wil lezen als je eenmaal begonnen bent. Het is een boek waar ook de humor niet vergeten wordt. Als ze ouder wordt heeft ze nog een doel in haar leven en dat is het realiseren van een hofje waar alleen vrouwen mogen wonen. Ik vind het zelf jammer dat het verhaal daar niet wat meer over is gegaan. Ik raad verder iedereen aan dit boek snel te gaan lezen want zeker voor een debuut is het een geweldig boek.

Reacties

Meer recensies van Bettina1

Boeken van dezelfde auteur