Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Meeslepend, rauw en prachtig

bietjesboeken 25 februari 2025
Lees jij wel eens kinderboeken of jeugdboeken?

Ik zeker wel. Dat komt voornamelijk door mijn job als juf, maar zeker ook omdat er gewoon heel veel goede jeugdboeken zijn. Eigenlijk is mijn job een goed excuus!

Briefjes voor Pelle is ook een pareltje. Marlies Slegers kan ontzettend mooie verhalen schrijven die een diepere laag bezitten. Waar kinderen die diepere laag nog niet kunnen vinden, kun je je als volwassene verliezen in de rijke thema's die het boek zo mooi maken.

Een jaar na het overlijden van zijn vader krijgt Pelle een doos van zijn moeder. Daarin treft Pelle briefjes en voorwerpen die zijn vader voor hem heeft achtergelaten.
Het afgelopen jaar is niet makkelijk geweest. Pelle voelt zich eenzaam. Hij voelt zich anders door klasgenoten en heeft maar 1 vriendinnetje, Eva. En zijn moeder kwijnt ook steeds meer weg sinds dat zijn vader er niet meer is.

De inhoud van de doos ga ik natuurlijk niet verklappen, maar ze brengen veel liefde en emoties in het verhaal. Sinds de doos krijgt het leven van Pelle weer een beetje kleur.
Het is een verhaal over rouw, vriendschap, opgroeiende jongere puber, ontluikende liefde en vertrouwen.

Als je de kans krijgt dit boek voor te lezen aan kinderen, neem dan ook de tijd om het gesprek erover aan te gaan. Zo waardevol! Dat hebben wij mogen ervaren in de leesclub vanuit lskindenjeugd. Ondanks dat ik niet actief kon deelnemen heb ik genoten van het enthousiasme van de andere deelnemers. Fijn om te merken dat ook andere volwassenen zo enthousiast zijn over dit kinderboek! Bedankt dat ik mocht deelnemen. Ik vond het zeer de moeite waard

Reageer op deze recensie

Meer recensies van bietjesboeken

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.