Lezersrecensie

Luizenmoeder-vibes in boekvorm


Daphne Lippmann Daphne Lippmann
28 mrt 2026

Vlot, herkenbaar en met heerlijke schoolpleinchaos

In Binnen de lijntjes probeert Loes Dekker haar leven opnieuw vorm te geven na een scheiding, terwijl ze zorgt voor haar tweeling. Tijdens een kampeerweekend ontmoet ze Bart, die in alles het tegenovergestelde lijkt van haar ex. Terug in het dagelijks leven krijgt Loes te maken met schoolpleinpolitiek, roddels en een oudercommissie vol uitgesproken meningen. Alsof dat nog niet genoeg is, blijkt Bart ook nog eens de nieuwe gymleraar te zijn.

Het verhaal leest heerlijk vlot en Loes is een sterke, sympathieke hoofdpersoon waar je makkelijk in meegaat. De schoolpleinscènes hebben duidelijke Luizenmoeder-vibes en voelen herkenbaar, soms lekker overdreven, maar altijd vermakelijk. De romcom-dynamiek tussen Loes en Bart werkt goed en de bijpersonages zijn duidelijk neergezet, inclusief een paar heerlijke “love to hate”-types.

Richting het einde gebeurt er veel tegelijk. Het verhaal wil nét iets te veel afronden, waardoor het tempo daar wat gehaast aanvoelt en het realisme iets onder druk komt te staan. Tegelijkertijd voelt het einde wel satisfying. Je merkt dat dit een debuut is, zeker in vergelijking met later werk van de auteur, maar juist dat maakt het interessant om haar groei te zien.

Aanrader voor: lezers die houden van Nederlandse romcoms met herkenbare situaties, sterke vrouwelijke hoofdpersonages en schoolpleinchaos.
Minder geschikt voor: wie een strak en rustig opgebouwd einde verwacht of weinig heeft met uitgesproken bijpersonages.

Reacties

Meer recensies van Daphne Lippmann

Boeken van dezelfde auteur