Lezersrecensie
een thriller dat de lezer achterlaat met vraagtekens die er best mogen zijn.
Lysanne Hoksbergen woont samen met haar vriend en twee zoons. Ze werkt ze elk vrij moment dat ze heeft aan zowel korte als lange verhalen. Allemaal thrillers, niet zelden met een vleugje verleiding. Eind vorig jaar verscheen het tussendoortje Dodelijk verlangen van haar hand.
Het gaat niet goed met Julia. Ondanks dat ze een heel fijn gezin heeft en een goede baan stort ze totaal in op een feestavond bij haar mooie luxe huis. Ze gaat zonder haar gezin naar Egypte om even tot zichzelf te komen……maar of dat lukt?
“Ergens weet ik dat ik het niet verdien; deze ontspannende vakantie in dit tropische oord, maar ik dwing mezelf die negatieve gedachte te verdringen.”
Lisanne Hoksbergen laat door de ogen van Julia heen een mooi beeld zien van hoe haar leven eruit ziet. Een lichte vorm van satire valt hier niet in te ontkennen. Ze laat echter ook stukjes uit het verleden los die zorgen voor een spanningsveld dat ze blijkbaar niet meer aan kan. Net als in Dodelijk verlangen begint het wat lyrisch, de idylle is bijna compleet en dan onverwacht barst de bom! Geweldig geschreven.
Julia vindt in Egypte niet de rust en de antwoorden die ze zoekt maar haar ervaringen daar maken de lezer wel bewust dat er echt een thriller gelezen wordt. Punctueel beschreven gebeurtenissen laten niets te wensen over. Hoksbergen maakt van de personages mensen die je zo tegen zou kunnen komen, in een bar of bij de berichten in de krant. De lezer wordt ondertussen nog meer ingelicht over wat er eerder gebeurd is. Het einde is alleen op een veel mysterieuze manier geschreven dan verwacht.
Hels paradijs is een thriller dat de lezer achterlaat met vraagtekens die er best mogen zijn. Hosbergen schuwt geen enkel onderwerp om over te schrijven.