Lezersrecensie
Ontroerend en sterk vervolg op het eerste deel.
Chantal Claassen is een van Nederlands feelgood auteurs. Zij schreef onder andere van de Beachclub Esperanza serie Flessenpost, Briefpost, Luchtpost en ook samen met andere auteus de Huisgenoten serie.
Wintervonk is het eerste deel van een nieuwe serie, het eerste deel heet Herfstmelodie. Ik las het boek mee met de leesclub van @leesclubbooksand.cocktails maar kon er op de avond zelf helaas niet bij zijn.
In Wintervonk draait alles net als in Herfstmelodie om muziek en de club Wave. Daar zorgen vier vrienden; Dj Willow, barchef Abby, promotor Vera en clubmanager Emil ervoor dat je daar wilt zijn. In dit deel staar Abby centraal, zij kan de beste cocktails maken en meldt zich aan bij een televisieprogramma vanwege het prijzengeld dat ze goed kan gebruiken.
Claassen weet de lezer te ontroeren en te verbazen met mooie zinnen zoals:
“ Misschien zijn sommige liefdes net als cocktails en moet je de ze tijd geven om op smaak te komen”
Dat past toch zo op een tegel?
Claassen neemt de lezer mee het clubleven in. En mee naar het leven van Abby, de collega en vriendin van Willow uit het vorige deel. Zij is de barchef van de club en haar specialiteit is cocktails maken.
Claassen weet in dit deel de personages een eigen ruimte te geven in deze serie. Ze weet de spanning van de wedstrijd Mix Masters en de strijd tussen de concurrenten heel mooi weer te geven. De kracht of de macht van reviews wordt hierin ook genoemd. Kippenvel.
Daarnaast bespreekt ze familieproblemen want ook dat komt voor in de ebste families. Ook in die van Abby.
Het verloop van Mix masters doet een beetje denken aan Masterchef maar dan op meerdere manieren veel spannender dan op televisie.
Een heel mooi deel van de Club Wave serie die doet verlangen naar nog meer Club wave….Wie zal er de volgende keer aan het woord komen?
1
Reageer op deze recensie
