Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een barman in Parijs.

Dirk 17 september 2025
Philippe Collin heeft nooit eerder een boek geschreven, zou je niet zeggen achteraf. Het verhaal gaat over een Joodse barman die exceptionele cocktails maakt in een gerenommeerd hotel, hartje Parijs. Het Ritz. Hij wordt door iedereen geprezen voor zijn vakmanschap. De grote feiten zijn historisch. We zitten midden in de tweede wereldoorlog en de hoogste Nazi- leiders komen er frequent op bezoek, en dit met een Jood achter de bar. Het boek schetst uitermate accuraat de omgeving, gasten en het personeel in hun doen en laten tijdens deze kwalijke bezetting van de Duitsers. Frank, zo noemt de barman weet zich te handhaven door takt en opportunisme. Hij laveert tussen geheime complotten en loslippige nazi's en geparfumeerde vrouwen. Tussentijd ontvouwt er zich een geheime liefde tussen hem en de vrouw van de directeur. Af en toe kom je een boek tegen waarvan je zegt: Wow. Nergens staat er een zin te veel in en alles is mooi beschreven, als was je er zelf bij. Achteraan kan je nog bijkomende informatie lezen over de hoofdpersonen en hun verdere levensloop na de oorlog. Ik ben al benieuwd naar zijn tweede roman.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Dirk

Gesponsord

Een verborgen verleden, drie generaties vrouwen en een Siciliaans decor vol geheimen: Als bittere sinaasappels is dé Italiaanse succesroman die je niet loslaat.