Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Te toevallig

Drs Snor 01 februari 2022
Het boek begint met een proloog waarin iemand levend begraven wordt. Dat is letterlijk adembenemend. We over de echtscheiding van Nienke, haar zoontje Levi en haar dementerende schoonmoeder Caroline. Er komt een tweede verhaallijn op gang waarin de Italiaanse journalist Lorenzo onderzoek doet naar de schimmige achtergronden van een extreemrechtse politicus.
Als Nienke met Caroline naar Italiƫ op vakantie gaat en kort na elkaar zowel Caroline als Levi verdwijnen, wordt het boek steeds spannender. Uiteraard komen beide verhaallijnen uiteindelijk bij elkaar. De manier waarop vind ik ongeloofwaardig want veel te toevallig. De situatie uit de proloog wordt nog uit de doeken gedaan en er volgt een ontknoping.
De schrijfstijl van Vermeer bevatl me wel. De manier waarop Nienke met haar moeder omgaat, vind ik mooi verwoord; Nienkes emoties zijn ook goed invoelbaar.
Het boek eindigt met een epiloog waarin een voorschot genomen wordt op een vervolg, waarin een van de personen die in "Souvenir' een bijrol speelt een duister verleden blijkt te hebben. Goedkope reclame!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Drs Snor

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.