Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Donker & intens

Her_booksandcat 23 november 2025
Amai… even denken hoe ik dit moet verwoorden. Dit voelde alsof ik midden in een thriller/horrorfilm zat, en het einde moet ik nog altijd een beetje verwerken.
Spannend van begin tot einde, en vooral richting het slot had ik nog heel wat vragen en enkele onduidelijkheden die ik graag eens met een andere lezer zou willen bespreken. Dus…waar zijn de lezers van dit boek??

Ik las dat dit boek verfilmd wordt. In mijn hoofd heb ik de film eigenlijk al gezien, maar ik ben enorm benieuwd naar de echte verfilming.
Ik lees vooral psychologische thrillers, maar dit verhaal gaat nog een stap donkerder en intenser.
Eén ding is zeker; van het eerste tot het laatste hoofdstuk blijft het boeien. Er gebeurt voortdurend wel íets, waardoor je blijft denken; wat is hier toch allemaal aan de hand? Ik voelde me soms wat zenuwachtig van de spanning!

Het verhaal draait rond Eve, Charlie en hun hond Shylo, die net een oud huis hebben gekocht dat ze volledig willen opknappen.
Op een stormachtige avond staat er plots een man met zijn gezin voor de deur. Hij beweert dat hij hier vroeger heeft gewoond en dat het hem fijn leek om zijn oude thuis nog eens te bezoeken.
Eve voelt zich hier allesbehalve comfortabel bij, maar laat het gezin toch binnen…
Door de hevige storm moeten ze uiteindelijk blijven overnachten. Vanaf dat moment beginnen er allerlei vreemde dingen te gebeuren, in het huis, met het gezin en met Eve zelf.
Wordt ze paranoïde? Wat is er echt aan de hand? En kan ze alle puzzelstukjes op tijd bij elkaar leggen?

Het geheel wordt zo gedetailleerd en beeldend omschreven dat het heel echt en soms ook eng aanvoelt. Geen standaard thriller, eerder iets licht bovennatuurlijks, maar toch niet volledig los van de realiteit.
Normaal zou ik dit boek vijf sterren geven, maar door een paar blijvende vragen geef ik het een welverdiende vier sterren!

Blij dat ik een werk van Marcus Kliewer heb mogen lezen, het was meer dan goed!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Her_booksandcat

Gesponsord

Geef De Wonderverteller cadeau, bekroond met de Gouden Griffel 2025 – voor jong en oud!