Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Weer een prachtige historische roman van deze topschrijfster!

Ingrid Lemmens 04 augustus 2025
Dat Corina Bomann heerlijke romans schrijft was me al bekend en met dit mooie eerste deel in de Rozenhaag serie heeft ze me weer helemaal meegesleept. Het is weer een historische roman en daar hou ik ontzettend van en Corina kan deze als geen ander boeiend en mooi schrijven. In dit boek staan 2 geweldige vrouwen centraal uit een heel andere wereld maar samen willen ze een opvang voor vrouwen beginnen. Dit gaat zeker niet zonder slag of stoot en dit boek wil je dan ook in een ruk uitlezen! Een mooie vriendschap en onverwachte liefde maar ook spanning of alles wel goed zal aflopen maken dit tot weer een pareltje van deze topschrijfster!

"Het is 1910 in het Zweedse stadje Karlskrona. Marlene leeft in armoede en ze wordt bovendien door haar omgeving gemeden omdat haar man verantwoordelijk was voor een grote schipbreuk. Ze ontmoet Liv, een bemiddelde vrouw, die in een ongelukkig huwelijk vastzit. Liv raakt gefascineerd door Marlenes gedrevenheid en ze worden hechte vriendinnen.
Als Liv van haar vader een huis in de bossen erft, besluiten de twee vriendinnen hier een opvang van te maken voor vrouwen die hun echtgenoot ontvluchten. Liv en Marlene zetten alles op alles om het huis nieuw leven in te blazen, de rozentuin weer te laten bloeien en vrouwen een zo veilig mogelijke plek te kunnen bieden.
Om hun plan te laten slagen moet Marlene de hulp aanvaarden van Oskar, een journalist. Liv houdt ze nauwlettend in de gaten, want uit deze samenwerking kan nog weleens meer dan alleen een vriendschap ontstaan."

Corina heeft een mooie, vlotte en sfeervolle schrijfstijl en haar personages zijn altijd zo goed beschreven dat je er meteen een band mee voelt. Corina heeft weer veel historische feiten in dit boek verwerkt en dat maakt het alleen maar beter! Liv en Marlene....wat een heerlijke vrouwen. Liv is getrouwd met een rijke man maar in die tijd had je als vrouw niks te zeggen of zelf te beslissen. Arm of rijk...ze zijn overgeleverd aan de grillen van hun man en die frustratie en soms angst voel je als lezer. De vriendschap die zich vormt is hartverwarmend en ik heb enorm met ze meegeleefd.
In elk hoofdstuk staat een ander personage centraal maar het verhaal loopt heerlijk door. Ik vind dat wel prettig omdat je zo helemaal opgaat in het persoonlijke leven van de drie hoofdpersonages. Oskar is Journalist maar hij heeft nog een geheime agenda...kunnen ze hem vertrouwen? Waar is hij naar op zoek?
En zal Marlene weer liefde in haar leven durven toe te laten en haar droom met Liv kunnen verwezenlijken?

Wederom een geweldig mooi boek van Corina Bomann!! Je kunt gewoon niet stoppen met lezen omdat het zo meeslepend en aangrijpend maar ook hartverwarmend en zelfs een beetje spannend is. Liefde, een historische setting, vriendschap en sterke vrouwen zijn een geweldige combinatie voor een historische roman. Corina Bomann heeft weer een echte pageturner geschreven met dit boek.
Ik verheug me al op het tweede deel in deze heerlijke serie!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ingrid Lemmens