Lezersrecensie
Een goed opgebouwde, spannende thriller!
Het eerste geheim – Louisa Scarr
De driejarige Rosie Logan wordt vermist. Haar moeder keek even de andere kant op en het volgende moment was de peuter verdwenen. Het is aan agent Lucy Halliday en haar politiehonden Moss en Iggy om het meisje te vinden, onder leiding van rechercheur Jack Ellis. Bij Jack brengt de zaak een jeugdtrauma naar boven. Toen hij elf jaar was, verdween zijn beste vriend, en hij werd nooit meer teruggevonden. Jack ziet de zaak als zijn kans om dit grote verlies goed te maken. Maar het onderzoek verloopt niet soepel. De familie Logan heeft geheimen die ze niet wil prijsgeven. Elke keer dat Lucy en Jack denken dat ze vooruitgang boeken, ontdekken ze weer iets wat niet klopt. Zal het lukken om Rosie te vinden voordat het te laat is?
‘Een jong meisje verdwijnt spoorloos. Haar vermissing opent een cold case…’
Het eerste geheim is het tweede deel van de Lucy Halliday-serie van Louisa Scarr (ook bekend onder de naam Sam Holland). Je zou het los kunnen lezen, maar mist dan wel wat belangrijke achtergrondinformatie over de hoofdpersonages. Voor het leesplezier is het dus zeker aan te raden om deze serie op volgorde te lezen en te beginnen met Het laatste woord.
Het verhaal start met een spannende proloog, die al meteen nieuwsgierig maakt naar de rest van het boek. Ik hou ervan als je op deze manier meteen in het verhaal kunt duiken.
De schrijfstijl van de auteur is vlot en toegankelijk, de korte hoofdstukken en de verschillende ontwikkelingen houden het tempo hoog. Dat agent Lucy Halliday werkzaam is als hondengeleider geeft het verhaal een toffe extra dimensie, want de honden spelen natuurlijk een grote rol tijdens de zoektocht.
Er zijn fijne karakterontwikkelingen bij de personages en we leren Lucy en Jack, die beide erg gedreven zijn, steeds beter kennen. Vooral Jack, omdat bij de zoektocht naar Rosie sporen van een oude zaak gevonden worden. Een zaak waar Jack destijds als kleine jongen nauw bij betrokken was en dat eist nu zijn tol bij zijn vriendschap met Lucy. Het geeft extra spanning aan dit goed opgebouwde verhaal, het zorgde ervoor dat ik mijn belangstelling geen seconde verloor en gewoon door moest blijven lezen.
Er zijn verschillende plotwendingen doordat er steeds meer familiegeheimen boven water komen. En de toffe cliffhanger waar ook dit verhaal opnieuw mee afsluit maakt alweer nieuwsgierig naar deel drie. Het eerste geheim is een aanrader voor de liefhebbers van een goed opgebouwde, spannende thriller.
5 ★
Bedankt HarperCollins voor dit recensie-exemplaar in ruil voor mijn eerlijke mening.