Lezersrecensie

Mooi in al zijn eenvoud!


Je@net Je@net
27 mrt 2023

Het woud van Holst – Winny Bogaards

De verhalen uit het woud van Holst zijn zachte vertelsels over gevoelens en levensvragen, voor alle leeftijden. In het woud van Holst wonen Mier, Slak, Egel, Mol Haas, Uil, Leeuw en Nijlpaard.
Dolfijn woont in de zee en ontmoet de dieren bij het water. Leeuw vraagt zich af of hij gelukkig is, Egel wil een vriendje ‘voor altijd’, Slak is bang, maar gaat tóch op reis en Mier danst terwijl hij eigenlijk vindt dat mieren dat niet horen te doen.
Het is de eenvoud, de herkenbaarheid en zachtheid die raken en helpen woorden te geven aan wat je voelt, fijn vindt, mist of nodig hebt.

Het woud van Holst is een mooi stevig boek in een fijn formaat en ik ben helemaal weg van de mooie, maar toch ook eenvoudige cover waarop Haas pronkt terwijl hij Slak voorzichtig in zijn hand houdt.

De verhaaltjes zijn kort en lezen prettig door de fijne schrijfstijl. Ze zijn herkenbaar door de alledaagsheid en blijven regelmatig verwonderen door de mooie zinnen die gebruikt zijn.

‘Wijsheid groeit vaak door verdriet heen’.

De 58 verhaaltjes zijn voorzien van mooie, eenvoudige illustraties in zachte kleuren. Ze geven inzicht en stof tot nadenken, maar ook woorden aan gevoelens en emoties. Ook bieden ze troost aan zowel kinderen als volwassenen.

Allerlei emoties komen in de verhaaltjes aan bod; o.a. jaloezie, verdriet, moedig, bang, blij of boos zijn. Boze woorden worden weggeblazen of achtergelaten in de boosplek. Maar ook moeilijkere onderwerpen zoals gemis, afscheid nemen en doodgaan worden niet geschuwd. Dit alles is samengevat in een trefwoordenregister achterin, wat zorgt voor een duidelijk overzicht en waarna het juiste verhaaltje weer snel op te zoeken is.

Aan het begin worden alle dieren even kort voorgesteld en in het nawoord vertelt de auteur hoe sommige verhaaltjes tot stand gekomen zijn.

Tot slot is er ook nog een gelinieerde lege bladzijde die gebruikt kan worden voor het maken van aantekeningen. Of laat er een boodschap achter voor de ontvanger als je het boek cadeau geeft. Je kunt er je favoriete verhaaltje noteren of wellicht zelf een kort verhaal schrijven.

Het woud van Holst is een mooie verhalenbundel, geschikt voor alle leeftijden en ideaal om elke dag (samen) een verhaaltje te lezen. Geef je graag een boek cadeau, dan is dit beslist een aanrader!

Bedankt Winny en Uitgeverij van Warven voor dit recensie-exemplaar in ruil voor een eerlijke mening.

Reacties

Meer recensies van Je@net

Boeken van dezelfde auteur