Meer dan 7,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Feelgood jaren '60 boek met humor en diepere laag

Kuzcotropia89 15 januari 2026
Van @kokboekencentrum.romans mocht ik De boekenclub voor dwarse huisvrouwen ontvangen als recensie-exemplaar, waarvoor dank. Dit heeft mijn mening niet beïnvloed.

In dit boek volgen we het leven van Margaret. Margaret is een huisvrouw in de jaren '60 in Amerika, die met met haar gezin naar de nieuwe woonwijk Concordia is verhuisd. Ze mist iets in haar leven, maar kan er de vinger niet precies op leggen wat. Ze besluit een boekenclub op te richten samen met een paar buurvrouwen. Haar buurvrouw Charlotte is nogal excentriek en wil alleen meedoen als ze 'The feminine Mystique' samen gaan lezen. Dit boek veranderd hun kijk op de wereld en leven helemaal. Dit boek verwoordt voor hen wat ze al die tijd al misten maar niet onder woorden konden brengen. De boekenclub leden worden vriendinnen en maken allemaal persoonlijke groei door gedurende het boek.

Dit boek is vlot geschreven en ik zat er direct in. De kortere hoofdstukken en het af en toe wisselen van perspectief, maakten dat het echt heel vlot door las. Ik heb nooit eerder een boek gelezen over vrouwen in de jaren '60. Dit maakt het boek echt uniek en het laat zien hoe anders de wereld toen nog was. Charlotte zorgt voor wat reuring in de groep en ik moest geregeld om haar opmerkingen lachen. De persoonlijke groei van deze dames wordt ook echt heel mooi onder woorden gebracht. Ik leefde echt met ze mee in waar ze soms doorheen gingen of wat ze mee maakten. Ik voelde hun woede als een man weer een gemene opmerking had gemaakt of ze werden gepasseerd. Dit boek laat goed zien hoe vrouwen meer willen in hun leven en daarvoor strijden, zonder de extremen op te zoeken. Ze zoeken wel de grenzen van de toenmalige maatschappij op, zonder daarbij de ander uit het oog te verliezen. Zoals Margarets moeder zegt, ze willen graag meer. Ze weten niet precies wat, en voor elke vrouw betekent dat ook wat anders.

Dit boek is geen diepgaande roman, maar meer een feelgood over huisvrouwen in de jaren '60 met een wat diepere laag.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Kuzcotropia89