Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Het instituut — Stephen King

lfvanyperen 16 augustus 2025
Midden in de nacht worden de ouders van Luke Ellis vermoord en Luke zelf wordt meegenomen naar Het Instituut, een sinistere faciliteit waar kinderen met bijzondere krachten worden gevangen gehouden. Luke ontmoet daar Kalisha, Nick, George, Iris en de tienjarige Avery Dixon, allemaal kinderen met telekinese of telepathie. Onder leiding van de genadeloze mevrouw Sigsby probeert het personeel de gaven van de kinderen voor hun eigen doeleinden te gebruiken, en wie niet meewerkt, krijgt een wrede straf. Terwijl steeds meer kinderen naar Het Achtergebouw verdwijnen, wordt Luke wanhopiger om te ontsnappen en hulp te vinden.

Dit is nou echt een 5-sterren boek!! En de definitie van een pageturner. De spanning wordt rustig opgebouwd, maar uiteindelijk kon ik het boek echt niet meer wegleggen. In het begin vroeg ik me wel af waar deel 1 van het boek op sloeg, maar natuurlijk wordt alles uiteindelijk duidelijk en maakte dat deel het verhaal juist compleet. Tijdens het lezen krijg je echt een band met de kinderen en ik heb zeker een traantje gelaten bij hun lot. Ik voelde ook heel veel boosheid over hoe er met hen werd omgegaan. Al met al een heel meeslepend, emotioneel en spannend verhaal dat mij echt heeft geraakt.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van lfvanyperen