Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Vluchten kan niet meer

Luc Steensels 03 februari 2026
Elvis Peeters is de naam van een schrijvend echtpaar. Toch wel straf, vind ik. Hoe kan dat werken, zo samen een boek schrijven? Uiteraard staan ze niet alleen, ook Nicci French is een meer dan succesvol en internationaal geroemd schrijversduo. Nog een aanrader : Sjöwall en Wahloo, fantastische boeken! En er zullen er ongetwijfeld nog zijn. Maar Elvis Peeters is van bij ons. Ze schrijven prachtige gebalde boeken die steeds een maatschappelijk thema raken. In dit boek gaat het over de grote thema's van de wereld. Oorlog, massavernietiging, milieuproblematiek. Hoofdpersonage is een milieuactiviste die zich verbijsterd afvraagt hoe het zover kan komen dat mensen elkaar afmaken? Ze engageert zich met lijf en leden voor de goede zaak, tot ze zich waarschijnlijk afvraagt op welke manier haar acties ook effectief resultaat sorteren. Ze vlucht dan naar een Normandisch dorpje, rustig, terug naar de natuur, ver van het woeden van de wereld. Maar ook daar wordt ze ingehaald door de onvermijdbare gevolgen van een op hol geslagen milieu. Een boek dat je aanzet tot nadenken, zonder in doemdenken te vervallen. Net als eerdere boeken die ik las van Elvis Peeters ('Wij' dikke 5 sterren, een boek dat je nooit meer vergeet, 'Jacht' ook de moeite van het lezen waard.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Luc Steensels

Gesponsord

Eén wens. Twee levens. Een onvergetelijke vriendschap. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een hilarische en spannende donkere romcom met een bloederig randje.

In Broers laat Carolijn Visser via haar familieverhaal zien hoe kunstenaars de behoudende naoorlogse sfeer doorbraken. Lees hier over het Mezza Boek van de Maand.