Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Slowburn

Margje_V 24 juli 2025
Dit boek is een slow burner; Stephen King voert heel langzaam de spanning op. Je weet dat de twee verhaallijnen bij elkaar komen

In deel vier is Holly Gibney weer terug en gaat verder als privédetective
voor Finders Keepers. Holly en rechercheur Izzy Janes, zijn vriendinnen.

Er is een seriemoordenaar bezig in Izzy haar stad. Hij vermoord onschuldige mensen en laat een briefje bij ze achter met de naam van een jurylid. De zaak waar de juryleden iemand veroordeelden. Een onschuldig iemand.
Toen ze bijna ontdekten dat hij onschuldig was, werd hij vermoord.
Wat heeft de seriemoordenaar met deze zaak te maken? Izzy moet hierachter zien te komen.

Ondertussen gaat Holly voor feministe Kate McKay als bodyguard aan het werk.
Kate McKay is een doelwit, wat ze pleit voor vrijheid van vrouwen bij een abortus.
Ze gaat met haar show het hele land door en vertelt op humoristische wijze wat mannen wel en niet kunnen doen. De religieuze mensen zijn hier uiteraard zwaar op tegen en Kate stuit op veel weerstand. Tevens wordt ze een aantal keren wreed aangevallen.

Toevalligerwijze komen Holly en Izzy hun wegen weer samen in Buckeye City, waar de seriemoordenaar ook hard aan het werk is.
Kunnen ze hem samen te pakken krijgen?

Het is een slow burner. Het verhaal bouwt en bouwt en bijna op het einde komt de ontknoping. Het duurt echter wel even voordat je goed in het verhaal zit en de spanning blijft een beetje uit. Het gaat weer veel over covid en er zit ook weer een politieke tint aan. We weten allemaal wel hoe King over Trump denkt.
De details van de personages (vooral Trig) en hoe de twee verhaallijnen bij elkaar komen zijn wel weer fantastisch.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Margje_V