Lezersrecensie

Stevige thematiek in een licht jasje


MarijeMiggiels MarijeMiggiels
19 mrt 2022

De goede grap van Norman Foreman van Julieta Henderson lijkt op het eerste gezicht niet veel om het lijf te hebben, maar in de eerste hoofdstukken wordt al duidelijk dat dit boek veel meer is dan het lijkt.

Als Jax overlijdt, verliest Norman niet alleen zijn enige en allerbeste vriend, maar ook zijn partner in crime in het allerbeste komische duo van de toekomst. Nu heeft Norman helemaal niets meer, behalve zijn moeder Sadie die al bijna net zo verdrietig is over het verlies van Jax als hijzelf. Ze besluiten om op roadtrip te gaan met eindpunt Edinburgh waar Norman, in zijn eentje, zal optreden op het Fringe festival.

Direct in het eerste hoofdstuk wordt duidelijk dat dit boek niet alleen om Norman draait, maar ook over Sadie, die worstelt met een goede moeder zijn, die niet eens weet wie de vader van haar zoon is. De auteur laat afwisselend Sadie en Norman aan het woord waardoor we een goed beeld krijgen van hun binnenwereld.

Onderweg naar Edinburgh maken we kennis met een keur aan personages die allemaal bijdragen aan de coming of age van Norman. Ieder personage krijgt precies voldoende inhoud en is mooi ingepakt. De auteur heeft zich niet onnodig uitgeleefd op details die aan het verhaal niets toevoegen.

Zowel Norman, die met veel meer worstelt dan de rouw om zijn vriend, als Sadie maken een duidelijke ontwikkeling door die hand in hand gaat met de reis over land.

De zware thema's zoals rouw, ziekte, identiteitsvinding, moederschap worden geserveerd met een grote portie humor waardoor dit boek geen moment zwaar wordt. De liefde en de grote hoeveelheid regels nummer 1 voor een goede grap maken dit verhaal een genot om te lezen.

De lezer kan niet anders dan heel veel (glim)lachen, misschien een enkele traan laten gaan, en diepe ontroering voelen. De extra lagen door het boek en de mooie boodschap aan het einde maken dit boek helemaal compleet.

Mooi voorgelezen door Lottie Helling an en Lykele Muus.

Reacties

Meer recensies van MarijeMiggiels

Boeken van dezelfde auteur