Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De Grote Boze Wolf onderzoekt sprookjes op hilarische wijze

Merel Kuitert 05 juni 2025 Boekverkoper
Deze recensie is geschreven door mijn biebcollega Merle.

De Grote Boze Wolf, de slechterik van het stel, vraagt zich af waarom hij altijd de pineut is in sprookjes. Er worden hem de gruwelijkste zaken verweten. Hij zou oma’s opslokken en huizen omver blazen.  Maar… daar is een wolf toch helemaal niet toe in staat?! Hoe ver hij z’n bek ook opendoet, daar past echt geen oma in. En huizen omver blazen? Hij heeft wel wat beters te doen. De Grote Boze-Wolf is helemaal klaar met die onwetenschappelijke verhalen die iedereen lijkt te geloven en gaat op onderzoek uit.

Vanuit zijn laboratorium neemt hij zes bekende sprookjes onder de loep. In stripvorm wordt eerst het klassieke verhaal vertelt, waarna de Grote Helemaal-Niet-Zo-Boze-Wolf een aantal (zeer ongeloofwaardige!) aspecten uit het verhaal uitlicht. Hij kijkt uiteraard kritisch naar zijn eigen rol in het verhaal, maar onderzoekt ook of je eigenlijk wel op glazen muiltjes kunt lopen en of een huisje van peperkoek wel bestand is tegen een regenbui. Hij legt de lezer ook leuke zelftests voor om te ontdekken dat er vrijwel alleen maar kletskoek in die sprookjes staat. Op de laatste bladzijde geeft hij een inkijkje in wat er werkelijk gebeurde tijdens het ‘nog lang en gelukkig’.

Briljant prentenboek dat vol humor sprookjes op de hak neemt. Ik heb er smakelijk om gelachen, ’t hardst om de laatste pagina. Aantrekkelijk en kleurrijk vormgegeven in stripvorm, waardoor het prentenboek ook voor wat oudere kinderen interessant is. Zeer geschikt om de begrippen feit en fictie te behandelen. Het boek is een ode aan het stellen van vragen, zaken in perspectief plaatsen en niet alles klakkeloos aannemen wat je leest, hoort of ziet. Een zeer actuele les dus, van die Helemaal-Niet-Zo-Boze-Wolf!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Merel Kuitert

Gesponsord

Terwijl Emmy probeert de raadsels op te lossen die door twee verdwenen tienermeisjes zijn achtergelaten, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Elke tiener heeft geheimen, maar wie zou ervoor willen moorden?

Twee zussen groeien op in de meedogenloos snel veranderende miljoenenstad Singapore met de hoge verwachtingen van hun moeder. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs