Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Het hoge noorden

MirandaVosDamen 18 mei 2025 Auteur
Anna, Henrik en Milena gaan elk jaar samen op wandelvakantie. Dit jaar zijn Anna en Henrik voor het eerst een koppel, en wil Milena haar nieuwe vriend Jacob meenemen om geen vijfde wiel aan de wagen te zijn. Anna en Henrik stemmen in, maar al snel blijkt Jacob erg manipulatief te zijn, en wordt hij steeds dwingender. Zo staat hij erop dat ze hun bestemming aanpassen naar Sarek, een grillig berggebied in het noorden van Zweden: zonder internetverbinding, alleen geschikt voor ervaren klimmers en alleen bereikbaar per helikopter. En terwijl de onderlinge spanningen stijgen en de tocht steeds zwaarder wordt, kan advocate Anna zich niet van de indruk ontdoen dat ze Jacob ergens van kent…

Langzaam verandert de geplande ontspannen vakantie in een zenuw¬slopende strijd op leven en dood, en leren de wandelaars niet alleen ¬elkaar te vrezen, maar ook de verraderlijke kracht van de wilde Zweedse natuur. Wie overleeft deze helletocht? En welke offers moeten daarvoor worden gebracht?

Het hoge noorden is een boek dat leest als een trein, ik zat meteen goed in het verhaal. Ik had al eerder het boek “IJzige val” gelezen van deze auteur en was direct fan. Ik hou van de manier waarop hij schrijft en met dit boek ben ik zeker niet teleurgesteld. Weer een verhaal dat continu een geheimzinnige spanning heeft. Je wil daardoor uit nieuwsgierigheid door blijven lezen.

De wandelreis in de herfstachtige natuur is prachtig beschreven. De steile bergen, de wilde rivieren, het dal, de rotsen en de sneeuw. Een indrukwekkende, maar ook onvoorspelbare natuur. En het lijkt alsof je zelf mee loopt in deze wandeltocht, zo mooi is het verwoord.

Wie is eigenlijk Jacob? Vanaf het begin krijg je al een vreemd gevoel bij hem. Hij neemt het drietal mee om een andere tocht te gaan wandelen dan de bedoeling was. Een gebied dat veel ruiger en gevaarlijker blijkt te zijn. Wat een mooie vakantie had moeten worden verandert al snel in een hel.

Het boek verveelt geen moment, blijft continu boeiend en spannend om te lezen. Hoe gaat dit uiteindelijk aflopen en hoe steekt het verhaal werkelijk in elkaar? Ik vond het een goed en vermakelijk verhaal. Een boek waarvan ik heb genoten. Ik geef het vijf sterren en vind het een dikke aanrader!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MirandaVosDamen

Gesponsord

Een Nederlander en een Française, twee talen, twee culturen. Twee werelden. Een arts en een studente kunstgeschiedenis. Louter tegenstellingen, maar één grote liefde. Groot genoeg?