Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Heerlijk boek!

Onceuponapage 04 september 2025
Book review

In De Gifmengster neemt Emma Anna ons mee naar het middeleeuwse Astoris, waar Anne Dyewards wordt uitgehuwelijkt aan kroonprins William. Wat begint als een politiek spel om de macht in balans te houden, verandert langzaam in een ondoorbreekbare band en een liefde die alle verwachtingen overtreft.

Wat dit verhaal bijzonder maakt, is de manier waarop William Anne ziet. Hij behandelt haar niet als de standaard vrouw die zich moet schikken naar hofetiketten, maar geeft haar de ruimte om haar eigen pad te volgen. Daardoor kan Anne zich bezighouden met haar passie voor kruidengeneeskunde, een vaardigheid die niet alleen betekenis krijgt in haar persoonlijke ontwikkeling, maar ook in haar rol aan het hof. Tegelijkertijd staat zij William bij in zijn strijd met zijn psychose, wat hun relatie een kwetsbare en intieme laag geeft die je als lezer diep raakt.

Emma Anna weet dit alles te vangen in een beeldende, meeslepende schrijfstijl. Je voelt de dreiging van politieke intriges, hoort de echo’s in de kille kasteelgangen en ruikt de kruiden in Anne’s werkruimte. Hoewel het begin van het boek wat traag op gang komt, loont het absoluut om door te lezen. De emotionele intensiteit groeit met elke bladzijde, en de plotwendingen zorgen ervoor dat je steeds nieuwsgieriger wordt naar de uitkomst: wie zal uiteindelijk de kroonprins blijven, en wie wordt uiteindelijk koning?

De Gifmengster is daarmee veel meer dan een historische roman; het is een verhaal over liefde die groeit onder druk, over veerkracht en over de moed om jezelf te blijven in een wereld vol verwachtingen en machtsspelletjes. Een aanrader voor iedereen die houdt van romantiek verweven met spanning.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Onceuponapage