Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zalf voor het gemoed

ruben korfmaker 28 maart 2022 Auteur
Bij vijf sterren mag er niets aan het boek mankeren. Alles moet goed zijn: de taal, de vertaling, het verhaal, de leeservaring. Alles. Fred Vargas komt een heel eind wat dat betreft. Toch, stiekem, zijn er wat kanttekeningen te plaatsen. Zoals het iets te overmatige gebruik van metaforen als mestkevers (voor de slechteriken), en gasbelletjes (voor gedachten). Je kunt je storen aan het feit dat Jean-Baptiste Adamsberg de uitkomsten van contemplatie als kennis behandelt en als waarheid beschouwt. Je kunt het raar vinden dat er tijdens het oplossen van een heleboel moorden tijd is voor het voeren van merels. Tot je de dwangmatige knevels van het kloppende verhaal verre van je werpt en het boek als een soort karikatuur gaat lezen. Juist omdat Vargas de platgetreden route verlaat en het geitenpaadje kiest, is Een dodelijk venijn, net als al haar andere boeken, geniaal. Ik ben een onvoorwaardelijke fan van deze schrijfster. Geen gezeik dus, gewoon vijf sterren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van ruben korfmaker

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

In een wrak voor de Texelse kust wordt een waardevolle trouwjurk gevonden. Het is aan archeologe Emilie om het verhaal achter de jurk te ontrafelen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.