Lezersrecensie

Koud, donker en vol geheimen


Wendy van Lierop (de boekenwereld van Wendy) Wendy van Lierop (de boekenwereld van Wendy)
26 mrt 2026

De Raaf van Lina Bengtsdotter is het eerste deel in een Scandinavische thrillerserie en voelt als een echte whodunit in de beste noordelijke traditie. Vanaf de eerste pagina’s wordt je meegenomen naar een wereld die koud, donker en doordrenkt is van geheimen. De setting is herkenbaar Scandinavisch: verlaten landschappen, onderhuidse spanningen en een dreigende sfeer die constant op de achtergrond aanwezig blijft.
Centraal staat rechercheur Sakka Pienni, een personage dat direct nieuwsgierigheid oproept. Ze draagt duidelijke persoonlijke problemen met zich mee, maar heeft tegelijkertijd een groot hart voor haar werk. Juist die combinatie maakt haar menselijk en interessant. Ze is geen perfecte speurder, maar iemand die blijft doorgaan, ondanks – of misschien wel dankzij – haar eigen worstelingen.

Het verhaal zelf is overzichtelijk en duidelijk neergezet als een eerste deel. Als lezer krijg je veel informatie: over de zaak, over de omgeving én over Sakka zelf. Dat voelt soms bewust opbouwend, alsof Bengtsdotter de fundering legt voor wat nog gaat komen. Het plot zit goed in elkaar en wordt netjes afgerond, waardoor je als lezer niet met onbeantwoorde vragen over de zaak blijft zitten.

Wat prettig is, is dat de spanning niet alleen uit de misdaad zelf komt, maar ook uit de sfeer en de geheimen die langzaam worden prijsgegeven. Alles klopt: de setting ondersteunt het verhaal, de personages voegen iets toe en het tempo blijft prettig. Het boek voelt doordacht, zonder dat het zijn spanning verliest.

Toch is dit vooral een boek dat smaakt naar meer. De Raaf voelt als een duidelijke start, en juist daarom wil ik meer weten over Sakka Pienni. Haar verleden, haar drijfveren en haar ontwikkeling maken haar tot een personage dat je wilt blijven volgen. Dit eerste deel wekt vertrouwen én nieuwsgierigheid – en dat is precies wat een goede seriestart moet doen.

Reacties

Meer recensies van Wendy van Lierop (de boekenwereld van Wendy)

Boeken van dezelfde auteur