Lezersrecensie
De Parijzenaar- een leven in twee werelden
Ik deed mee aan de twitter boekenclub van het NRC, waar in maart-april 2020 dit boek gelezen werd. Ik las het in het Engels. Ook las ik het nadat ik alle boeken van de Zeven Zussen serie had gelezen. En onbewust maakte ik een vergelijk. Wat ik waardeer in de schrijfstijl van Lucinda Riley, doet ook de schrijfster van dit boek: ze laat de woordkeuze overeenkomen met de tijd en de locatie waar het verhaal zich afspeelt. Daarnaast worden meerdere generaties van een familie beschreven, met de nadruk op de hoofdpersoon Midhat, die opgroeit in Nablus (Midden-Oosten) en zijn studententijd doorbrengt in Frankrijk. Op de achtergrond van dit verhaal worden ook gebeurtenissen beschreven in de politiek en de ontwikkelingen rondom Israel. Mij sprak dat minder aan. Ik vond het persoonlijk erg mooi om te lezen hoe het Midhat, zijn familie en vrienden vergaat en hoe het leven in twee verschillende werelden, impact heeft op iemands ontwikkeling.
Het boek bestaat uit 3 delen, waarvan het tweede deel lastig door te komen was.
Er is op internet wat achtergrond informatie te vinden, o.a. interviews met de schrijfster. Mijn advies is om dit door te nemen nadat je het boek hebt gelezen.
3 sterren is best veel voor dit boek. Maar uiteindelijk bleef het verhaal zich langer in mijn gedachten ophouden, daarom toch 3 sterren.