Lezersrecensie
Vriendschap, liefde, en rituelen voor de Godin
Eiland van de maan is een mooi geschreven boek over de toewijding van een orde van priesteressen aan hun Godin. In het boek volg je enkele jonge priesteressen in opleiding, voor wie het levenspad elk een andere kant op zal gaan nu ze op het punt staan om ingewijd te worden. Lucretia en Leona zijn goede vriendinnen, en genieten van het leven op het eiland waar de orde verblijft. Maar dan wordt Lucretia hartstochtelijk verliefd en laten de ouders van Leona weten dat zij een geschikte echtgenoot voor Leona hebben gevonden. Terwijl de rituelen en vieringen in de tempel doorgaan, zoeken zij een balans tussen wat ze zelf willen en hun loyaliteit aan het priesteres zijn. Daarnaast speelt het verhaal van Nora en Ruby, in het heden, die langzaamaan ontdekken hoe zij verbonden zijn met de Godin en het eiland van de maan.
Het boek leest heel vlot. De beschrijvingen van de rituelen en de omgeving zijn erg mooi; gedetailleerd en beeldend. Je leert de meisjes kennen en leeft met ze mee tijdens hun ontwikkeling. Het laatste deel van het boek vond ik erg spannend; hoe het afloopt met Lucretia en Leona. Het verhaal van Nora en Ruby is er mooi mee verweven. Ook erg mooi vond ik de opvolging in het jaar van de verschillende belangrijke momenten: de feesten en bijbehorende rituelen. Op die manier word je als lezer meegenomen door de seizoenen en leer je de rol van de Godin kennen.
Voor mij waren de beschrijvingen van de rituelen en wat er allemaal bij komt kijken (teksten, gebaren, kruiden, enzovoort) af en toe te uitgebreid. Wat dat betreft is het een verhaal en een beschrijving van een religie in 1 boek. Op een aantal plekken in het boek vond ik de balans te veel doorslaan naar de beschrijving. Maar dan werd het verhaal van de vrouwen toen of de vrouwen nu weer opgepakt en las het weer heerlijk vlot weg.