Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannend tweede deel over OvJ Rixt van Leeuwen

ArjenD 13 mei 2025
Na een uitstekend eerste deel (Dubbelspel) is dit het tweede deel uit de serie over Officier van Justitie Rixt van Leeuwen. En dit tweede deel valt niet tegen. De poppendokter is een uitstekend spannend boek van Nederlandse bodem. Het boek heeft een verhaallijn die je zelfstandig uitstekend kunt lezen, maar het is ook mooi dat er een aantal langere lijnen door de delen heen lopen die de boeken aan elkaar verbinden.

Ik blijf problemen hebben met dat de gezinsleden van de hoofdpersoon de grootste mopperende zeurkousen zijn die je maar kunt bedenken; er is werkelijk niemand die eens iets aardigs tegen Rixt zegt en elke dialoog mondt uit in een halve chantage vanwege haar keuze om veeleisend gevaarlijk werk te doen.

Wat tenslotte ook aardig is is dat Bregje Rebergen het spannende verhaal vervlecht met historische lijnen en daarmee een inkijkje in de geschiedenis geeft. In dit geval de moederhuizen waar jonge vrouwen die ongetrouwd zwanger werden werden geholpen en waar kinderen werden geboren die (vrijwel) zonder instemming van de moeder bij een pleeggezin werden ondergebracht. Ze laat mooi zien dat het morele inzicht in die tijd echt heel anders was dan nu. En natuurlijk is dit gegeven een mooi ingrediƫnt in een spannend verhaal. Kortom: uitstekende thriller, zeer geschikt als vakantieliteratuur.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van ArjenD