Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Je wordt meegesleurd in het verhaal

Bianca Rijsdijk 30 oktober 2025
Hanneke Meier haalt haar inspiratie voornamelijk uit nieuwsberichten en artikelen die ze heeft gelezen.
Ze schreef de spannende novelles Lucy, Hoog en de driedelige serie Target bij De Verhalenfabriek.
Hanneke’s debuut De perfecte dochter is in augustus 2025 verschenen bij De Crime Compagnie.
Noa groeit op in een gezin, bestaande uit haar ouders en oudere zus Diede, die op het eerste gezicht perfect is. Samen met haar moeder runt ze Flawless, een exclusieve tweedehandswinkel. Wanneer haar moeder na een ongeluk thuis komt te zitten en Noa Flawless alleen moet runnen komen de eerste scheurtjes in het perfecte gezin. Dan vindt Noa een briefje met een vreemde tekst en gaat ze op onderzoek uit. Steeds meer brokkelt het perfecte gezin af en blijkt er een groot geheim te zijn. Kan Noa erachter komen welk geheim haar ouders proberen stil te houden? En is Noa in staat zich staande te houden wanneer ze steeds dichter bij de waarheid komt?
De proloog is beeldend geschreven en in je hoofd zie je de straat voor je met de roddelende buurvrouwen en de huizen en gazons. En tevens voel je dat er een belofte schuilt in de proloog.
De plot is heel goed opgebouwd en uitgewerkt. Bijna op het einde komt er een plottwist die onverwachts en groots is. Het verhaal krijgt een andere wending en alles wat je dacht te weten komt op losse schroeven te staan.
De schrijfstijl is spannend en soepel en leest vlot. Direct vanaf het begin is die spanning voelbaar aanwezig en deze wordt naarmate het verhaal vordert sterker. Je wordt meegesleurd in het verhaal en pas na het lezen van de laatste zin lukt het je om het boek weg te leggen. Daarna blijft het verhaal nog lang rondhangen in je hoofd en laat je nog niet met rust.
De karakters zijn goed uitgewerkt, stukje bij beetje kom je meer te weten over hen maar pas op het einde valt het kwartje.
De perfecte dochter is een spannende thriller die vlot leest en haar lezer aan zich bindt tot aan het einde toe.
Mijn dank aan Vrouwenthrillers en de Crime Compagnie waarvoor ik dit boek mocht lezen en recenseren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bianca Rijsdijk

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.