Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Net was ze er nog is een aanrader voor de fans van psychologische thrillers.

Booksanddreamz 22 september 2025
Alex Lake is het pseudoniem van een Britse auteur die debuteerde met After Anna, wat in de Nederlandse vertaling de titel Slechte moeder kreeg. Het boek werd meteen een bestseller. Zeven dagen zorgde voor een internationale doorbraak. De auteur woont tegenwoordig in de Verenigde Staten.

Julia Miller brengt haar dochter Anna naar de luchthaven voor een korte vlucht naar haar vader. Anna verlaat op de plek van bestemming het vliegtuig, maar geraakt daarna vermist. Alweer! Tien jaar geleden raakte Anna ook al eens vermist. Maar het is onmogelijk dat dezelfde dader opnieuw heeft toegeslagen.

Net was ze er nog begint met een sterke proloog boordevol vragen. Daarna volgen meerdere delen met telkens een kantelmoment. De hoofdstukken krijgen steeds een eigen titel. Er worden diverse perspectieven gevolgd, zowel van de betrokkenen als het rechercheteam. Gelukkig is dit niet verwarrend, maar biedt het een ruime blik op de gebeurtenissen. Ook de dader komt aan het woord, herkenbaar aan het cursieve lettertype.
De schrijfstijl van Alex Lake vraagt enige gewenning. Typerend zijn de vele innerlijke monologen met gedachten en flashbacks. Wie Slechte moeder heeft gelezen, kan zich verwachten aan een vergelijkbaar verhaal. Net was ze er nog is het vervolg hierop, maar kan zelfstandig gelezen worden. Het bevat veel informatie over wat er tien jaar geleden gebeurde, dus de boeken in omgekeerde volgorde lezen, is geen optie. In Net was ze er nog worden er in feite twee verhaallijnen gevolgd en hierin verschilt het verhaal met zijn voorloper.
De auteur maakt regelmatig gebruik van cliffhangers, gevolgd door een wissel van perspectief of een tijdsprong naar het verleden, waardoor de lezer geboeid blijft. Variatie is dus zeker aanwezig in dit boek.
Alex Lake’s aanpak typeert zich in de uitwerking van de personages, vooral de psychische en emotionele toestand waarin ze zich bevinden. De onderhuidse beklemming evolueert naar het einde toe naar spanning op het puntje van de stoel. Een mooie combinatie en een positieve evolutie. Het verhaal is immers vrij voorspelbaar, wat een minpunt is. De nieuwsgierigheid van de lezer zit vooral in de manier waarop het verhaal zich ontwikkelt.
Net was ze er nog is een aanrader voor de fans van psychologische thrillers.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Booksanddreamz

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.