Lezersrecensie
Blogtour: Gele zomer
Deze recensie verscheen eerder op Koukleum.nl.
Dit was voor mij de eerste kennismaking met deze auteur, dus ik was razend nieuwsgierig of deze auteur bij mij zou passen. Het blijft toch altijd erg leuk om kennis te maken met, voor mij, nieuwe auteurs.
In het eerste hoofdstuk van ‘Gele zomer’ maken we kennis met Sara Goss, een doofstom meisje. Ze zit opgesloten nadat ze de avond ervoor een drankje van iemand heeft aangenomen in het nachtleven van Charlottetown. Wat er daarna is gebeurt is één zwart gat voor haar. Dit eerste hoofdstuk is meteen spannend en ook enigszins beklemmend. Vooral omdat je weet dat Sara doofstom is. Dit maakt dit personage natuurlijk extra interessant.
Het verhaal bestaat uit twee verhaallijnen. Aan de ene kant de verhaallijn over Sara, en de andere verhaallijn gaat over een fraudezaak waarbij vooraanstaande burgers van Prince Edward Island betrokken zijn. Persoonlijk ben ik van mening dat de verhaallijn over de doofstomme Sara een beetje onderbelicht bleef. Ik denk dat hier nog meer uit te halen was.
De personages waren voor mij ook te vlak, ik miste toch enige diepgang en hierdoor kreeg ik niet echt een band met de personages. Het gaat voor mijn gevoel te veel over koetjes en kalfjes, en te weinig over de dingen die er toe doen. Ook klopte er bepaalde dingen niet helemaal. Neem nu bijvoorbeeld de zin ‘Hij is niet gewapend, maar hij heeft een mes dat hij open geklikt heeft’. Zover ik weet wordt een mes nog altijd als wapen gezien.
Wat mij ook een beetje verbaasde is dat ‘Gele zomer’ het vierde deel is met politiechef Arletta Browning in de hoofdrol, maar ook het eerste deel is in de trilogie die nu bij Uitgeverij Hamley books verschijnt. Zelf ben ik hier niet zo’n fan van. Nu heb ik zo’n gevoel dat ik toch informatie mis en dat vind ik eigenlijk wel jammer.
Heeft ‘Gele zomer’ dan helemaal geen potentie? Jawel, het kon een goed uitgewerkt verhaal zijn, echter laat de auteur hier en daar een steekje vallen. Nogmaals, doordat er reeds delen met Arlette Browning in de hoofdrol verschenen zijn, maar die niet tot deze trilogie behoren, heb ik het gevoel dat ik belangrijke informatie mis en kwamen de personages niet echt tot leven.