Lezersrecensie
Knap 2e deel
Ik mocht dit boek lezen voor De Boekenreizigers, olv Erna Eikhoudt.
Het is het tweede deel van de serie “De ontdekking van de mens”. Ik vind wel het beste dat je het eerste deel van deze serie eerst leest, zodat je al wel wat meer weet over onze hoofdpersonages en belangrijker nog waarover het verhaal gaat.
We krijgen terug het verhaal van Jack Newman te lezen die zich probeert in zijn wereld staande te houden en heel graag zijn broer Redmond wil zien in het echt, alleen zit die momenteel in het Gebouw, vele lichtjaren verwijderd van Jack.
Jack is een gemanipuleerd wonderkind en samen met 3 andere intelligente gemanipuleerde wonderkinderen probeert hij een superintelligent wezen te bouwen. Dat onderzoek mislukt, en voor hij het goed en wel beseft, komt Jack in de gevangenis terecht. Hij probeert een paar keer te ontsnappen dankzij hulp van Nils, de Alfaman in de gevangenis en Harald, 2 van zijn vrienden maar de pogingen mislukken telkens weer. Hij krijgt het wel zeer moeilijk in de gevangenis. Want Jack wilt een manier vinden om de mensheid te redden en daarvoor moet hij uit de gevangenis geraken.
Zijn broer Redmond probeert samen met nog enkele andere jongeren te ontsnappen uit het Gebouw, maar zodra ze dit proberen, komt de helft al om door gevechten met Zespoten.
Diegene die ontsnappen, krijgen het nog hard te verduren. Ze komen een wezen tegen, een soort gemanipuleerd varken De Feind die hen op allerlei manieren wil leren kennen en te weten komen hoe de mensheid werkt. Want hij wilt onze soort uitroeien.
Redmond en zijn team slagen er dankzij de Zespoten in om te ontsnappen aan De Feind.
Kan Jack ooit ontsnappen uit de gevangenis, want in 2102 zou de Aarde vergaan door een aanval van De Feind. En dan wil hij ergens anders zijn, liefst bij zijn broer Redmond.
Ik vond het 2de deel heel goed, zelfs nog beter dan het 1ste deel. Maar dat is natuurlijk ieder zijn smaak. Het is een dubbele verhaallijn die heel goed van elkaar gescheiden is en waar bij elk hoofdstuk vermeld is in welk jaar en over welk hoofdpersonage het gaat. Handig dus om te switchen tussen de 2 verhaallijnen.
Er komen wel wat specifieke termen in voor. En soms ook wel wat gruwelijke stukken zoals bij De Feind die de mensheid wil ontdekken en de gevechten met de Zespoten.
Sciencefiction is niet echt mijn genre, maar ben wel blij dat ik deze 2 delen gelezen heb. En ook wel wat benieuwd naar het derde deel. Gaat de Aarde echt vergaan in 2102?