Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Omdat op het eind niet alle losse eindjes dichtgeknoopt zijn is er veel ruimte voor een snel vervolg.

Diane Kooistra 28 juli 2025
Joan Jansen is een Nederlandse auteur en deze serie is haar Nederlandse debuut bij Dutch Venture Publishing. Ik las het boek Black Velvet voor de blogtour van de uitgeverij.

Het proloog vertelt over een ontvoering van twee tieners die beiden erfgenaam zijn van een rijke hoteliersfamilie. Ze hebben het overleefd en de daders zijn nooit gevonden maar in het hele boek is de invloed van deze gebeurtenis op hun verder leven zichtbaar.
Zo ook jaren later als Juul met de naam van haar oma aan het werk is als auteur. Als haar neef vraagt of ze een mysterie guest in een hotel wil verblijven wil ze hem een plezier doen. En dat doet ze zichzelf ook als de de manager, Abel, ontmoet….hij is alles wat ze afgezworen heeft….

Dit is een eerste deel waarbij de personages echt van het papier afspatten.
De spanning is op meerdere manieren uit te leggen en de emoties die daarmee gepaard gaan zijn goed in balans.
Er spelen vlotte en jonge mensen in dit verhaal, mensen die zich staande willen houden na nare gebeurtenissen uit hun jeugd. En dan maakt het niet uit of je met de gouden lepel geboren wordt of niet.
Black Velvet wijst naar een biercocktail, de combinatie tussen bier en champagne. Een betere titel past niet bij dit deel.

In dit deel is er ruim de tijd genomen om de familie Casteleyn en iedereen die in hun cirkel behoort te leren kennen. Net als de mensen rondom Abel en zijn hotel. Dat lukt Jansen zonder dat de lezer zich een moment verveelt. Dat komt door het verschil in karakters heel duidelijk te maken. Onder andere door de dialogen. Juul, als een zelfstandige jonge dame die een hond meeneemt om zich veilig te voelen en Abel die met name op erotisch gebied nogal grof uit de hoek kan komen.
De irritatie die dat soms bij de lezer op kan roepen, van moet dat nou, maakt plaats voor begrip als het personage Abel verder uitgediept wordt. En hij zelf daar ook stappen in zet.
En Tristan, de tweelingbroer van Juul die zich echt laat zien als Pater Familias. Het doet soms een beetje maffioos aan. Want als je aan een familielid komt….
Al met al is dit een spannend eerste deel van een boeiende nieuwe serie. Omdat op het eind niet alle losse eindjes dichtgeknoopt zijn is er veel ruimte voor een snel vervolg. Zoals de cover al zegt….Het begint pas net.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Diane Kooistra