Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Dit is een mooie serie waarin fictie en non-fictie op een bijzondere manier bijdragen aan een spannende leeservaring.

Diane Kooistra 24 oktober 2025

Lauren Tarshis is een Amerikaanse auteur van (kinder) boeken. Ze schrijft onder andere de serie I survived waarbij ze grote wereldgebeurtenissen beschrijft door de ogen van kinderen.

Eerder las ik I survived De strijd op D-day over de Tweede wereldoorlog en nu dook Tarshis in de gebeurtenissen rondom het zinken van de Titanic in 1912.
George is met zijn zusje en tante op weg naar Amerika op de Titanic. George houdt ervan om op het schip op avontuur te gaan maar tijdens een van zijn avonturen raakt het schip een ijsberg en zinkt. Hij reist 1e klas.
Of het nog niet spannend genoeg is, moet hij op zoek naar zijn zusje en komt hij in de 3e klas van reizigers terecht, deze werden tijdens het zinken niet geholpen.
Leuk detail is dat er bekende beelden uit dé Titanic film terug komen in het verhaal. (die hebben de jonge lezers natuurlijk niet gezien) En dat er tijdens de gebeurtenissen ook ruimte is voor vriendschap, moed en een stukje romantiek. En ze geeft ook een onverwachte twist aan het verhaal die goed gevonden is en totdat George antwoord krijgt bijdraagt aan de mysteries en theorieën over dit schip.
Het is een heerlijk spannend en ontroerend verhaal om te lezen.
De tekeningen doen een beetje AI achtig aan maar geven de gebeurtenissen goed weer.
Met feiten en weetjes maakt Tarshis het verhaal compleet. Dit is een mooie serie waarin fictie en non-fictie op een bijzondere manier bijdragen aan een spannende leeservaring.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Diane Kooistra

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.