Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zomerse cozy crime....voor de liefhebber van dit genre een heerlijk boek!

Diane Kooistra 22 augustus 2025
T.A. Williams heeft zich voor Boldwood Books toegelegd op detectives die zich afspelen in zijn geliefde Italië. Hij woont in Devon met zijn Italiaanse vrouw. Aan dit deel van de Dan Armstrong serie ging Moord in Toscane vooraf. Na een kort voorstelrondje wordt Dan Armstrong, detective met pensioen, wonend in het mooie Toscane, gebeld over een moord op de plaatselijke golfbaan. De vermoorde man blijkt de miljonair Rex Hunter te zijn. Over de doden niets dan goeds, maar dat geldt niet voor deze vermoorde man. Dat blijkt als Dan ondanks zijn pensioen toch heel gretig weer op onderzoek gaat en hele gerichte vragen stelt aan de mensen aan de telefoon en op de golfbaan.

Er volgt een verhaal over het onderzoek met veel verdachten die er alles aan doen om niet ontdekt te worden. Het blijft ook niet bij één moord. Het boek voelt ook een beetje als een reisgids, Williams houdt van Toscane en dat is te merken.

'Hoewel onze lijst met verdachten was ingekort door de recente sterfgevallen, was er geen nieuw bewijs gevonden.'

Veel dialogen hebben in dit boek een vleugje humor. Dat past binnen het genre waarin Williams zijn boeken schrijft. Williams heeft een vermakelijke manier van schrijven en de satire en humor maken het lezen een ontspannende bezigheid. Het verhaal gaat wel heel veel over Dan Armstrong zelf. Zijn beleving en ervaring staan voorop lijkt het wel. Hij is de ik-figuur in het boek. Het feit dat er geen verdachten aan het woord komen zorgt ook voor een stukje welkome spanning. De hoofdstukken gaan ieder over een dag waarin het onderzoek verloopt en dat zorgt voor overzicht in een verhaal waar veel kleine gebeurtenissen plaatsvinden. Beeldvorming is voor de lezer dan ook geen probleem. De hond van Dan is een goede collega detective en de lezer leest nu ook meer over het privéleven van het gezin.

Het zijn echt boeken die apart van elkaar te lezen zijn, het eerste deel wordt hier niet gemist. De zinnen en gebeurtenissen worden soms een beetje opgesomd waardoor het verhaal wat oppervlakkig blijft. Op sommige momenten is het boek ook wel een beetje te veel cosy en te weinig crime. Voor de liefhebber van een boek dat vlot te lezen is, waarmee gelachen kan worden en waar toch een moord opgelost wordt. De epiloog zorgt voor afsluiting van de losse eindjes en doet de lezer verlangen naar een volgend deel van deze serie.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Diane Kooistra

Gesponsord

In 1938 vluchten de Freuds van Wenen naar Londen, waar Anna Freud weeshuizen opricht en op zoek gaat naar erkenning en hechte vriendschappen.

De jonge, verloren Ambre komt na een mislukte zelfmoordpoging in een hotel in de bergen terecht, waar ze zichzelf en het leven opnieuw leert te ontdekken.