Lezersrecensie

Wat zijn jouw idealen?


EzelsOortje EzelsOortje
28 apr 2025

Hoopgevende verhalen over in actie komen.
Fokke Obbema is één van de beste interviewers van ons land. In dit boek laat hij zien hoe idealen in ons leven komen, ons kunnen veranderen en verrijken. Maar ook hoe ze weerstanden oproepen en een prijs vergen.
Het boek bevat 46 interviews met mensen die het aandurven een betere wereld na te streven.

Dit is een boek wat je echt aan het denken zet, wat is jouw zingeving in dit leven? Hoe draag jij je steentje bij aan bijvoorbeeld het tegengaan van huiselijk geweld of aan klimaatverandering? De gezondheidszorg of de oorlog in Oekraïne?
Waar zet jij je belangeloos voor in? Dat hoeft niet groot te zijn, dat kan ook klein beginnen.
In deze interviews lees je helaas ook dat het oppassen geblazen is met het nastreven van je idealen. Zoveel mensen, zoveel meningen, het ideaal waar jij voor staat kan een ander enorm tegen de borst stuiten. Dat lees je ook terug in dit boek. Mensen met een rotsvaste overtuiging om de wereld een stukje mooier te maken komen ook weerstand tegen. Hoe ga je daarmee om en houd je je dan alsnog vast aan waar jij in gelooft?

Ik denk dat boek een eye-opener kan zijn voor velen, we leven allemaal op dezelfde planeet en we zien allemaal dat het niet goed gaat met onze leefwereld. Van oorlogen tot natuurrampen, verharding van de samenleving, de kloof tussen arm en rijk, wereldleiders die we eigenlijk liever niet aan de macht willen zien, de opkomst van AI en de voor-en nadelen hiervan. Het asielbeleid en de open grenzen.
Wat brengt de toekomst ons? Is er straks nog een toekomst en een veilige wereld voor onze kinderen en de hunne?
Het laat zien wat mensen inspireert en hoe zij gehoord en toegejuicht zouden moeten worden.

Ben jij benieuwd wat hun drijfveren zijn en heb jij nét die spark nodig om óók iets te willen betekenen, dan raad ik je aan om dit boek ter hand te nemen en je te laten inspireren.

Reacties

Meer recensies van EzelsOortje

Boeken van dezelfde auteur