Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

(Te)veel voelen van Imi Lo

huijsje63 01 juni 2022
Ik wilde dit boek graag lezen, omdat de titel me enorm aansprak. Ik was benieuwd naar nieuwe gezichtspunten en/of tips betreffende hoogsensitiviteit. Toen ik de inhoudsopgave las, zag ik al, dat dit boek over veel meer gaat dan alleen maar hoogsensitiviteit (HSP) en dat sprak me wel aan, zeker omdat ik iets miste in m’n training over HSP. Ik werd niet teleurgesteld: de schrijfster legt veel begrippen heel duidelijk uit, het oosterse en westerse denken komt aan de orde, stukje psychologie, verschillende vormen van hoogbegaafdheid en de misverstanden daarover, het mentale aspect, de relatie tot je opvoeding en opgelopen trauma’s en tot slot hoe de weg terug vinden uit alle deuken en butsen door open te blijven staan (i.p.v. je af te sluiten van allerlei prikkels) en manieren om jezelf te helen en te komen tot een vervullend leven als emotioneel intens mens.

Ik zou het boek iedereen willen aanraden, die zich afvraagt wat er nu eigenlijk mis is met hem/haar, waarom hij/zij zo fel reageert op belevenissen, veel heftiger dan anderen en deze ook moeilijker los kan laten. De schrijfster maakt goed duidelijk, dat emotioneel intense mensen behoren tot een minderheid, wiens hersenen neurologisch gezien heel anders werken dan die van het overgrote deel van de bevolking. Je hersenen werken anders en je reageert dus ook anders (intenser). Als je behoort tot een minderheid, dan ben je waarschijnlijk geneigd om tóch te doen wat de overgrote meerderheid doet, wat vroeg of laat tot problemen leidt, omdat je dat op de lange duur gewoonweg niet kunt volhouden (omdat je je ware aard ontkent). Je bent anders en dat is prima! Dat vond ik zó verhelderend!

Ik vind het boek informatief en de schrijfstijl prettig en makkelijk om te lezen.. De schrijfster geeft (wel veel) oefeningen om te doen. Dat het boek zo compleet is en veel informatie bevat, kan tegelijkertijd ook een nadeel zijn: er komt zóveel aan de orde, dat het ook ontmoedigend kan werken (als je emotioneel intens bent en ermee aan de slag wilt). Het lijkt mij bijna niet te doen om in je eentje dit boek door te nemen en jezelf door alle fasen en oefeningen heen te werken. Het is bijna een complete therapie. Volgens mij is professionele hulp daarbij onontbeerlijk. Maar voor mij was het boek vooral ook een erkenning van mijn heftige emotionele aard (en dus een erkenning van mezelf), waardoor veel puzzelstukjes op z’n plek vielen.

Kortom: een compleet en informatief boek voor sensitieve mensen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van huijsje63