Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

verrassende ontknoping

In ‘Dekmantel’ wijst een grootscheeps DNA-onderzoek oncoloog Winston aan als dader van de moord op Jellemieke Kaagman. Dit veroorzaakt een grote schok bij de families van zowel het slachtoffer als de dader. Want hoe ga je om met het feit dat je man een jong meisje verkracht en vermoord heeft? En wat doe je als na twaalf jaar eindelijk de moordenaar van je dochter is opgepakt? Tijdens het proces dat volgt, verdwijnt de jongste dochter van Winston. Is iemand kwaad genoeg om de moord op Jellemieke te wreken?
 
Het verhaal start met brieven die Maggie aan haar man, de vermoedelijke moordenaar schrijft. Ik moest even aan de briefvorm wennen maar het maakte me toch ook nieuwsgierig. De emoties vliegen alle kanten op. Gevoelens van minachting, onmacht, haat en liefde verwerkt Maggie in haar brieven vol herinneringen, vragen en twijfels. Het verhaal wordt ook belicht door Fay, de moeder van Jellemieke, Fay en haar man hebben leren leven met het niet weten maar nu de moordenaar gevonden is brengt dat niet alleen de duidelijkheid waar ze al die jaren op gewacht hebben, maar ook heftige gevoelens. Via Maggie en Fay krijgt het verhaal steeds meer vorm. Twee gezinnen verscheurd door één dader.
 
De schrijfstijl is vlot en doortastend, de opbouw sterk. Loes den Hollander heeft ‘Dekmantel’ moeiteloos tot leven gebracht waardoor je het gevoel hebt naar een film te kijken. De personages zijn intrigerend en allemaal geraakt door het verleden. Winston komt niet aan het woord. Toch is het niet moeilijk om een beeld van hem te vormen door de brieven van Maggie. Binnen de verhaallijnen die naast ook elkaar lopen maar ook met elkaar verweven zijn komt er een steeds beter beeld van de personages en de gebeurtenissen in het verleden. Met Winston achter de tralies lijkt de zaak opgelost en de ontknoping duidelijk maar is dit wel zo?
 
Loes den Hollander heeft met ‘Dekmantel’ een intrigerende thriller geschreven, een pageturner die je niet weg kunt leggen. Heftig, spannend, meeslepend en met een verrassende ontknoping!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van ilonka.audiobooks

Gesponsord

Een weelderige zomerse bruiloft in een luxe hotel aan zee wordt verstoord door de veertigjarige, pas gescheiden Phoebe. Voor ze het weet is ze bruiloftsgast tegen wil en dank. 'Scherp, geestig en een genot om te lezen.'