Lezersrecensie
Een humoristisch (voorlees)boek
Samen met zijn vader en moeder woont Daantje in een gewone straat in een leuke stad. Ze houden van dieren en hebben al kippen, kikkers en een kat. Nu wil Daantje graag een hond. Mama is dol op honden, maar papa wil er niks van weten. Wat nu? Daantje wil een hond die met je speelt en waar je mee kunt wandelen. Samen met zijn moeder bedenkt hij een plan.
Daantje Dodo wil een hond is een supergrappig boek. Vanaf het moment dat de kinderen hebben kennis gemaakt met het gezin zijn ze betrokken. Het onderwerp ‘het houden van een huisdier’ is zo herkenbaar. Jonge kinderen willen graag voor een dier zorgen. Een konijn, poes of hond staat op hun wensenlijstje. Voor sommige ouders is het geen probleem, anderen leggen uit waarom een nieuw huisdier niet welkom is. Bas Birker neemt de lezers mee in verschillende dagelijkse vrolijke situaties, waar iedereen een voorstelling van kan maken, die een hond heeft. Het verhaal is verdeeld in hoofdstukken. Ze zijn genummerd en hebben een korte titel. De schrijfstijl is fijn. Zo kun je tijdens het voorlezen verschillende intonaties gebruiken. De kinderen nemen enthousiast Didi Dada Dodo over en dit klinkt dan ook regelmatig door de klas. Ze leren wat verantwoordelijkheid inhoudt en ontdekken verschillende uitdrukkingen zoals ‘papa ziet de bui al hangen’. Verrassend is de ontknoping. Wat een geniaal plan heeft Daantje samen met zijn moeder bedacht. In het laatste hoofdstuk wordt het even emotioneel. Buurvrouw Dada voelt zich eenzaam. Gelukkig is daar een oplossing voor.
Puck Koper heeft het verhaal voorzien van prachtige tekeningen. In zijn blauw gestreepte trui valt Daantje goed op. Trouwens… alles spat van de pagina’s af door de felle kleuren. Het zijn sfeervolle illustraties met grappige accenten. Wat hebben de kinderen een plezier gehad met Dodo in de badkamer!
Daantje wil een huisdier
kippen, katten en een kat lopen er al rond,
Daantje Dodo wil een hond.