Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Nieuwe grappige avonturen met de poezen Pim en Pom

Jufelsie 28 juli 2025
De twee poezen Pim en Pom zijn weer terug. Pom is slim en Pim een beetje dom. Pim heeft een wit met rood gestreepte vacht. Pom is zwart. Het zijn creaties van Fiep Westendorp. Het zijn twee lieve poesjes maar kunnen ook ondeugend en heel stout zijn. Mies Bouhuys schreef al vele verhalen over de twee poezen.
Gebaseerd op de tekeningen uit Tijd voor kattenkwaad van Fiep Westendorp heeft Jan Paul Schutten nieuwe verhalen geschreven. Nieuwe streken van Pim en Pom is een bundel met vrolijke, grappige avonturen.
Ken je de poezen nog niet? In het eerste verhaal stellen ze zich uitgebreid, op rijm voor. Daarna beleef je met hen verschillende avonturen, zie zich voornamelijk in en om het huis plaatsvinden. Zo horen de poezen ineens een geklepper. Is de vuilnisbak in een groot monster veranderd? Ook proeven ze pom-poensoep en volgt Pim vrouw om te kijken of hij zelf vers eten kan klaarmaken. Naar nieuwe dingen zijn de twee poezen altijd nieuwsgierig. Zo wordt er een grote zak naar de kelder gebracht. De poezen snuffelen en geven de zak een duw. Hij valt om en een aantal aardappels rollen over de vloer. Wanneer er een krant door de brievenbus komt, inspireert het de poezen. De krant wordt een hoed, een boot en een vliegtuig. Uiteindelijk blijft er niet veel van de krant over.
Jan Paul Schutten heeft fantastische avonturen bedacht. Nieuwe streken van Pim en Pom is een boek voor jonge kinderen. Ze houden van poezen en weten dat ze ondeugend kunnen zijn. Ze herkennen de situaties waar Pim en Pom in belanden. Van begin tot het eind zijn ze betrokken. Er gaat van alles mis, Pim en Pom maken er soms een rommeltje van maar op het eind komt alles toch weer goed. Jan Paul sluit dan ook elk verhaal af met een wijze, rake opmerking. Tussen de verhalen ontdekken we drie versjes: Later als ik groot ben, De zachte mand en Tijd voor kattenkwaad. Deze avonturen zijn op rijm geschreven.
De illustraties van Fiep Westendorp zijn een lust voor het oog. We genieten weer volop. Pim heeft een rood gestreepte vacht en Pom is helemaal zwart. Het verschil is duidelijk en jonge kinderen hebben snel een favoriet. De prenten zijn kleurig sfeervol. Terwijl de kinderen er naar kijken, schatten ze al in wat er gaat gebeuren. Enthousiast roepen ze dan: ‘Pas op Pim, dadelijk valt het om!’.
Nieuwe streken van Pim en Pom is een heerlijke voorleesbundel. Verhaaltjes die voor een lach op ieders gezicht toveren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jufelsie