Lezersrecensie

Vlinderkind


Jufelsie Jufelsie
16 mrt 2024

Een prachtige illustratie siert de voorkant van dit prentenboek Vlinderkind. Een jongen is gek op vlinders en verkleedt zich het liefst met zijn zelfgemaakte vleugels en voelsprieten. Hij voelt zich een vlinderkind en laat zich meedragen door de wind. Hij zwiert en zwaait. Wanneer een groep kinderen hem uitlachen en zijn vleugels kapot maken, trekt Vlinderkind zich terug. Zijn vader troost hem en zorgt ervoor dat Vlinderkind blijft vliegen.
Vlinderkind is een prachtig verhaal van Marc Majewski. Edward van de Vendel heeft het voor ons vertaald. Met weinig woorden weet hij ons te raken. We maken kennis met een kind vol fantasie en creativiteit. Onbevangen, vrij van zorgen wil hij de wereld ontdekken. Een groep kinderen verstoort zijn beleving en boos trekt de jongen zich terug. Met de liefde van zijn vader leert hij voor zichzelf op te komen. Een boodschap, die iedereen graag ontvangt en wil uitstralen. Daar is niet veel tekst voor nodig!
Onder de indruk zijn we van de sfeervolle illustraties. Paginagroot en in warme kleuren. Ze zijn een lust voor het oog. Met zijn fel oranje vleugels valt Vlinderkind goed op. Daarnaast valt er op elke pagina veel te zien. Een slaapkamer met op de grond veel tekeningen, een tuin vol bloemen en een huiskamer die gezelligheid uitstraalt. Ze trekken onze aandacht en iedere keer wanneer we weer kijken ontdekken we iets nieuws.
De illustraties prikkelen de kinderen. Vlinders met geweldige vleugels in mooie kleuren komen op papier. Tevens daagt het ze uit om lekker te bewegen. Op rustige muziek zwaaien ze met hun armen, dansen in het rond… het zijn vlinders op de grond. Iedereen voelt zich vrij.

Als ik mijn vleugels opensla,
dan zier ik en ik zwaai,
dan dol ik en ik draai,
dan klapper en dan flapper ik…
En ik vlieg!

Met Vlinderkind voel je dat je jezelf mag zijn. Daar is iedereen trots op.

Reacties

Meer recensies van Jufelsie

Boeken van dezelfde auteur