Lezersrecensie
Origineel idee, uitwerking zou iets beter kunnen
Na een oproepje van Stella om haar eerste YA Fantasy als ARC te lezen, besloot ik te reageren. Na overleg besloten we dat ik het boek zou lezen na de correcties van de andere ARC lezers.
In dit verhaal volgen we Chloe, een tiener uit Amsterdam Noord. Chloe wordt bijna 16 en heeft de laatste weken last van hoofdpijn en rare dromen. Op een dag hoort ze opeens de gedachtes van andere mensen, ze raakt compleet overprikkeld en besluit naar huis te gaan. Chloe ontdekt dat ze 'anders' is en dat ze magie bezit. In een wereld waarin dit niet wordt geaccepteerd, is dat erg lastig. Er zijn mensen naar haar op zoek en die hebben niet het beste met haar voor.
Het begin van het verhaal is heel leuk beschreven. Je ontdekt samen met Chloe wat er aan de hand is en je gaat samen met haar de avonturen in. Je valt als het ware in het verhaal en dat vind ik heel leuk gedaan. Daarna miste het verhaal voor mij wel wat opbouw. Zowel wereldopbouw, als opbouw in familiebanden, vriendschappen etc. Al snel volgt een strijd, die Chloe niet alleen aan kan. Ze krijgt hulp, maar ik vond dat niet altijd even waarschijnlijk, omdat ze deze mensen nog maar zo kort kent. Daarna gaat de strijd door. Ik denk dat dit verhaal nog iets sterker was geweest als er iets minder gevechten in hadden gezeten en de opbouw er naartoe iets meer was uitgewerkt.
Daarnaast begonnen de gevechten ook op elkaar te lijken qua beloop. Ik had daar graag iets meer variatie in gezien. Later in het boek worden bepaalde zinnen ook vaak herhaald en dat leest toch iets minder fijn. Er zaten wel wat leuke plottwists in aan het eind.
Het viel me ook een beetje tegen hoeveel fouten er nog in het boek zaten na alle aanpassingen. Er zijn nog best veel zinnen die niet goed lopen of woorden die niet kloppen, en dat verminderde voor mij het leesplezier wel een beetje.
Dit verhaal is heel leuk en origineel en ik vind het jammer dat dat niet helemaal goed uit de verf komt. Ik denk dat een extra redactie ronde, dit verhaal zoveel beter zou hebben gemaakt. Stella staat wel echt enorm open voor feedback, dus ik denk dat dit in deel 2 al veel beter gaat zijn. Ik ben wel benieuwd hoe Chloe's verhaal verder gaat.