Lezersrecensie

Romance doorheen de jaren.


leen_leest leen_leest
9 mrt 2023

"Van wie hou je?" van Jennifer Weiner is een romantisch boek.

De hoofdpersonages zijn Rachel Blum en Andy (Andrew) Landis.
Ze ontmoeten elkaar in het ziekenhuis als ze acht jaar oud zijn. En doorheen de dertig jaar die erop volgen blijven ze elkaar tegenkomen en lijken ze voorbestemd voor elkaar.

Op het eerste zicht hebben ze nochtans niets gemeen. Rachel is een Amerikaans-Joods meisje met liefhebbende ouders dat welgesteld en populair is. Andy moet al altijd zelf zijn plan trekken en heeft een regelmatig afwezige alleenstaande moeder. Hij kan echter ontzettend goed rennen en dat wordt de rode draad doorheen zijn leven.

Van de twee personages kon ik me vreemd genoeg het beste inleven in Andy en zijn situatie. Hij heeft zijn hele leven hard moeten werken en heeft inderdaad hierdoor soms verkeerde keuzes gemaakt.
Rachel vond ik eigenlijk een onhebbelijk personage... Ze was geboren met een aangeboren hartafwijking en deels daardoor ook wel beschermd opgevoed, maar ze heeft ALLES wat haar hart begeert. Toch wentelde ze zichzelf regelmatig in zelfmedelijden (deed ze zielig) en kwam ze soms egoïstisch en gemeen over naar anderen. Ik kon soms niet begrijpen wat Andy in haar zag.

Het boek werd afwisselend verteld vanuit het standpunt van Andy en Rachel.
Hierdoor kon ik me goed inleven in beide personages.

Zonder iets te spoilen maken beide personages een evolutie door en heeft het een mooi einde.
Toch had ik ergens gehoopt dat Andy zijn leven anders was gelopen. Hierdoor bleef ik met een onbestemd gevoel achter en vond ik het boek niet zo goed als ik had gehoopt.

Reacties

Meer recensies van leen_leest

Boeken van dezelfde auteur