Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Op zoek naar veiligheid binnen onveiligheid

Marjolein 02 februari 2022
Het boek gaat over A en Ilse. Samen belanden zij op een boot die hun huis moet gaan worden. Daar is nog wel het een en ander voor nodig. De beloften van A. zijn groot maar in de uitvoering is Ilse (terecht) teleurgesteld. In deze teleurstelling is er ook een kind op komst. A. en Ilse beleven dat op hun eigen manier. Hij verandert in de loop van het verhaal ook steeds meer. De dreiging is heel goed voelbaar en ook levensecht beschreven. Hoeveel er feit of fictie is aan het verhaal is niet bekend, maar dat er autobiografische elementen in zitten is wel zeker. Ik vond het een beklemmend boek wat, zeker in het begin, vooral kwam door de onuitgesproken acties van A. Ook ging Ilse in het begin van het boek al op een cruciaal moment tegen haar gevoel in. Op het einde wordt het nog even echt spannend. Het is een poetisch boek waarin de onveiligheid binnen een relatie en de tegen-beter-weten-in zoektocht naar veiligheid mooi wordt omschreven. Hoewel er grote eenzaamheid uit spreekt zitten er ook lichtpuntjes (mensen) in die het voor de lezer ook dragelijk houden. Geen vrolijk boek, maar wel zeker het lezen waard.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marjolein

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.