Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

4½ van 5* De auteur laat wederom zien waarom hij tot de top van de beste misdaadauteurs behoort

Mieke Schepens 12 juni 2025
Deze recensie werd eerder gepubliceerd op mijn blog GraagGelezen.

P. Dieudonné levert met 'Rechercheur De Klerck en de stille hoop' het twaalfde deel af in de populaire detectiveserie rondom de Rotterdamse rechercheur Lucien de Klerck en zijn trouwe assistent Ruben Klaver. En wat voor een deel! Dieudonné bewijst opnieuw dat de serie nog lang niet aan kracht heeft ingeboet.

Het verhaal begint direct intrigerend: op een kille avond wordt een stervende man, Casper Stokkentreeff, gevonden voor de Laurenskerk. Stokkentreeff, een student die bekend is van een stalkingzaak, sterft met onsamenhangende laatste woorden. Dit vormt de start van een complexe puzzel voor De Klerck en Klaver. Waarom zocht Casper geen hulp? Wat was zijn bestemming? En de meest prangende vraag: wie heeft hem dagenlang gemarteld en waarom?

Dieudonné blinkt uit in het creëren van een gelaagd en mysterieus plot. De vragen stapelen zich op en de lezer wordt voortdurend op het verkeerde been gezet. De auteur weet de spanning knap op te bouwen, mede door de onheilspellende sfeer die hij oproept. De personages zijn zoals vanouds sterk neergezet. De Klerck is de bedachtzame, scherpe rechercheur die met zijn unieke denkpatronen de zaak ontrafelt, terwijl Klaver een onmisbare aanvulling is met zijn praktische aanpak en oog voor detail. Hun interacties blijven een genot om te lezen. De omgeving waarin e.e.a. zich afspeelt wordt nauwkeurig neergezet door de auteur, waardoor het lijkt alsof je meekijkt met het betreffende personage.

“De nieuwe werkdag begon met een ragfijne motregen die neerdaalde uit een hemel die onveranderd loodgrijs was. Komend van zijn woonschip in het Haringvliet wandelde De Klerck over de Spaanse Kade langs ‘t Zotte Zwaantje en klom op naar het Blaakse Bos. De regen hinderde hem niet daar hij de capuchon van zijn waxjas over zijn hoofd had getrokken. Even later lag de brede Binnenrotte voor hem met links de Markthal en de Laurenskerk. De speurder had geen haast.”

Hoewel het het twaalfde deel betreft, is 'Rechercheur De Klerck en de stille hoop' ook goed los te lezen voor nieuwe lezers. De basisinformatie die nodig is, wordt subtiel in het verhaal verweven zonder dat het storend wordt voor de vaste fans. Dieudonné slaagt erin om een frisse wind door de serie te laten waaien, terwijl hij trouw blijft aan de elementen die de boeken zo geliefd maken.

Kortom, 'Rechercheur De Klerck en de stille hoop' is een absolute aanrader voor liefhebbers van spannende en goed geschreven detectives.
P. Dieudonné levert met dit deel een waardige toevoeging aan de De Klerck-reeks en laat zien waarom hij tot de top van de Nederlandse misdaadauteurs behoort.

Benieuwd naar hoe De Klerck en Klaver dit raadsel ontrafelen?

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Mieke Schepens

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs