Lezersrecensie

Goed leesbaar maar helaas niet valide onderzoek


MireillePZ MireillePZ
7 mrt 2022

‘Het verraad van Anne Frank’ geschreven door Rosmary Sullivan is een boek dat de nodige stof deed opwaaien; inmiddels is het boek uit de handel omdat de uitkomst van het onderzoek niet valide is.

Het boek begint met een voorwoord van het hoofd onderzoek om vervolgens verder te gaan in twee delen. Deel 1 schetst de achtergrond van de situatie in en om het Achterhuis en deel 2 loopt stapsgewijs door het coldcaseonderzoek om uiteindelijk een persoon aan te wijzen als zeer waarschijnlijke verrader van Anne Frank (die het dus niet gedaan kan hebben blijkt later, getuige het inlegvel dat later is geleverd door de uitgever met welgemeende excuses).

Het boek laat zich wel lezen als een goed leesbaar naslagwerk en maakt maar weer eens duidelijk dat de vraag: “Wie verraadde Anne Frank?” eigenlijk niet beantwoord kan worden. Het boek biedt wel een aantal overdenkingen voor de mensen die geïnteresseerd zijn in dit vraagstuk.

Reacties

Meer recensies van MireillePZ

Boeken van dezelfde auteur