Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Heerlijk op ouderwets avontuur!

MireillePZ 25 mei 2022
De schrijfster van Otje behoeft natuurlijk geen introductie meer; Annie M.G. Schmidt. We kunnen talloze verhalen en personages van haar opnoemen, al zal Otje dan niet vaak genoemd worden. Jammer, want dit verhaal is zeer zeker de moeite waard om voor te lezen of zelf te lezen door iets oudere kinderen. Het staat dan ook niet voor niets in de Grote Vriendelijke 100.

Otje en haar opvliegende vader zijn zoekende naar een plek om te wonen en te werken, haar vader heeft echter geen papieren en daarnaast dus een wat kort lontje. Samen beleven zij allerlei avonturen waarbij ook een prominente rol voor de dieren is weggelegd, zoals we dat ook kennen uit andere verhalen van Schmidt.

Een belangrijke (en verstandige rol) is er dus weggelegd voor Otje, die haar vader sturing probeert te geven in de juiste richting. Dan spelen dus de dieren een rol in het verhaal om Otje hierbij te helpen en de vader en andere volwassenen een bijrol. In iets wat ouderwets, maar kenmerkend voor de schrijfster en nog goed leesbaar Nederlands, kun je heerlijk op avontuur met Otje!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MireillePZ