Lezersrecensie
ps ik hou van je hond
PS, ik hou van je hond, is een liefdes verhaal waar niet enkel de twee ( ex-) geliefden een hoofdrol spelen, maar een hele gemeenschap.
Van zussen met een uitgesproken mening, een hond die een doel heeft, een roddeltante die dagelijks iedereen op de hoogte brengt van de stand van zaken, tot vrienden die luisteren en eigenlijk weten hoe de vork in de steel zit…..Maar zelf zullen Elinor en Levi ook uit hun vertrouwde en stugge harnas moeten kruipen. Zal dit hun lukken of is het nu definitief voorbij?
Dit verhaal is het betere Feelgood ten top!
Alle ingrediënten voor dit genre zijn met de juiste dosis en finesse aanwezig! Spanning, drama, humor, emoties, zelfreflectie en ontplooiing, geven, nemen, omarmen, romantiek en jawel liefde!
Houden van wordt in dit verhaal zo mooi weergegeven, het is niet enkel die vlinders, maar al die kleine en oh zo belangrijke details en acties die je voor elkaar doet! Het zet je als lezer aan het denken, je gaat zelf mee op zoek waar Elinor en Levi ook mee worstelen en zoekende in zijn. Moeilijke thema’s rond leerstoornissen, schuld en hoe ver gaat je verantwoordelijkheids gevoel worden zeer reëel, sereen en eerlijk neergezet.
De schrijfster heeft het talent en de fijn gevoeligheid om dit verhaal luchtig neer te schrijven ook al heeft het een bepaalde lading. Dit is naar mijn gevoel de kracht en schoonheid van dit boek.
PS, ik hou van je hond, is een hedendaags verhaal dat vlot wegleest en je heerlijke leesmomenten bezorgde.
Elinor en Levi krijgen elk hun aandeel in het boek, niet gestructureerd in hoofdstukken, maar echt in hun momenten, zo geschreven en verwerkt dat het één geheel werd.
Één van de dingen die ik nooit meer zal vergeten is, waar Lizzie Shane voor mij “ de quote” beschrijft rond liefde: “liefde is een kunstwerk, gemaakt met en voor elkaar! “
4,5 ster
@missp_her_books_read