Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Bloedrood

proudbookjunkie 04 januari 2026
De slag om het Hoogland is gewonnen, maar de strijd is nog niet gestreden. Terwijl iederee helpt bij de wederopbouw, duikt er een nieuwe dreiging op een groepering die nog trouw is aan het oude regime.
In Mistland wordt onder het bevel van de keizer een gevaarlijk serum ontwikkeld die iedereen in machtige Magyrs kan veranderen om de wereld te veroveren.

Lily en haar bondgenoten reizen af naar Mistland om het serum te vernietigen en het regime voor altijd te stoppen. Rain blijft achter om de PRK te ontmaskeren en zich in te zetten voor een verenigd land met gelijke rechten voor iedereen. Het is een strijd die haar in een web van politieke intriges trekt en haar voor moeilijke keuzes plaatst.

In Mistland dreigt een burgeroorlog die Lily meesleept in een chaotische en allesbepalende strijd. Kan het regime voor altijd verslagen worden of zal de wereld bezwijken onder de hebzucht die de macht heeft?

Patty van Delft heeft een prachtig slotdeel geschreven in de Terras Altas reeks. Hoewel ik baal dat het nu afgelopen is, kijk ik terug op een heerlijke en spannende serie vol met diverse emoties. Patty is dan ook niet voor niks een favoriete auteur.

We keren in dit vierde en laatste deel nog een keer terug in de levens van Lily, River, Ash, Rain en alle andere personages waar je inmiddels van bent gaan houden. Dit deel is vele malen politieker dan de delen ervoor en daar moet je wel van houden. Zelf ben ik daar geen groot fan van, maar Patty is Patty niet als ze je ook hierin op het puntje van je stoel laat zitten en je emoties alle kanten opgaan. De strijd wordt heftiger en woedt op meerdere fronten, maar wat wordt dit goed geschreven. Je leeft weer met iedereen mee en sluit ze allemaal stuk voor stuk nog een beetje meer in je hart.

Lieve Patty van Delft dank je wel dat ik ook dit deel voor je mocht recenseren, ik heb er van genoten. Ik ben heel erg benieuwd naar wat je volgende verhaal en of wereld gaat worden mocht die er aan komen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van proudbookjunkie