Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Magie en zelfontdekking

Shel Wildvang 18 oktober 2025
Lucy Jane Wood is een Britse contentmaker die haar liefde voor boeken en herfstige vibes heeft omgezet in een debuutroman. Ze begon ooit als YouTuber met lifestylevideo’s, maar haar passie voor cosy fantasy en magische verhalen kreeg uiteindelijk een plekje op papier. Rewitched is haar eerste boek, en het ademt alles wat ze zelf graag leest: mysterie, romantiek en een flinke dosis herfstmagie.

In Rewitched volgen we Belladonna Blackthorn, een heks die haar magie al jaren niet meer heeft gevoeld. Ze werkt in een knusse boekwinkel in Londen, maar haar leven is allesbehalve sprookjesachtig. Een giftige baas, het verbergen van haar ware identiteit en een gevoel van stilstand maken haar dertigste verjaardag extra beladen. Wanneer haar coven haar oproept voor een magische test, krijgt ze één maand om te bewijzen dat ze haar krachten waard is. Wat volgt is een zoektocht naar zelfvertrouwen, verbondenheid en het herontdekken van haar magie met hulp van een mentor, een norse bewaker en haar eigen innerlijke kracht.

Wood schrijft op een toegankelijke, warme manier die je meteen in een herfstige sfeer trekt. Denk: geurkaarsen, vallende bladeren en een kop thee erbij. De dialogen zijn vlot en de setting voelt knus. De romantiek is subtiel aanwezig, maar niet het hoofdgerecht. Belle’s innerlijke strijd is herkenbaar, maar soms iets te lang uitgesponnen. Toch blijft het een fijne leeservaring, vooral voor fans van cosy fantasy.

Het fysieke exemplaar is werkelijk een plaatje. De sprayed edges sluiten perfect aan bij de sfeervolle cover en maken het boek tot een echte eyecatcher op je boekenplank. Een must-have voor esthetiek-lovers!

Rewitched is een charmant, herfstig verhaal over magie en zelfontdekking, met een betoverend uiterlijk en een hartverwarmende ondertoon.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Shel Wildvang

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.