Lezersrecensie

Onbegraven


Silvie Leest Silvie Leest
16 mrt 2023

Het is eind augustus en de dagen worden alweer korter in Ådalen. De bewoners ontsteken hun lichten om zo de duisternis buiten de deur te houden. Op een vroege ochtend worden aan de oevers van het Bålsjö-meer drie tienermeisjes gevonden. Twee zijn dood, één is zwaargewond. Haar leven hangt aan een zijden draadje. Het kleine dorp is in shock en wordt herinnerd aan een seriemoordenaar die in de jaren zeventig in de streek rondwaarde. Is de Donderdagman teruggekeerd?

Het is de eerste grote zaak voor Sara Emilsson, die zichzelf wil bewijzen tegenover haar vader, gepensioneerd agent, en tegenover de rest van haar team. Wanneer blijkt dat de families van de meisjes regelmatig bezocht worden door medewerkers van de sociale dienst, wordt maatschappelijk werker Annie Ljung betrokken bij het onderzoek. Samen proberen ze te achterhalen wie de dader is, een zoektocht die grote gevolgen blijkt te hebben, ook voor Annie zelf.

'Onbegraven' is het tweede deel van de serie met Annie Ljung in de hoofdrol. Er zijn meerdere verhaallijnen en je leest onder andere vanuit agente Sara, maatschappelijk werkster Annie en Eddie, een jongen die bevriend was met één van de tienermeisjes (Isabella). Ook lees je af en toe vanuit dit perspectief cursief gedrukte hoofdstukken.

Het verhaal komt langzaam op gang en je leert de drie tienermeisjes een beetje kennen. Dan worden ze op een dag dood aangetroffen bij het water, tenminste... twee van de drie. Eentje is namelijk nog in leven en ze hopen dat zij kan vertellen wat er is gebeurd. En wie is de Donderdagman die in het verleden ook slachtoffers heeft gemaakt? Heeft hij weer toegeslagen?

Ondertussen staat Annie ook nauw in contact met de jonge Eddie. Als lezer twijfel je of hij misschien iets met de moorden te maken heeft. De privélevens van Annie en Sara kennen ook de nodige ups en downs en hier lees je dus ook behoorlijk wat over. Uiteindelijk proberen Sara en Annie samen te werken en de dader te vinden.

Het verhaal is vlot geschreven en het einde heeft nog een verrassende plottwist. Ik heb dan ook genoten van 'Onbegraven', ondanks dat het een redelijk traag verhaal is. De sfeer was sowieso mysterieus.

Beoordeling: 4,0 ⭐️

Reacties

Meer recensies van Silvie Leest

Boeken van dezelfde auteur